Badania w naszym życiu

0
1275

Badania zdrowotne to tak naprawdę jedna z najlepszych rzeczy w życiu, które nas spotykają. Dzięki badaniom jesteśmy wstanie szybko zdiagnozować przyczynę złego samopoczucia, czy dyskomfortu.

Badania na alergię

Alergia potrafi być szalenie uciążliwa. Na szczęście, jeśli wiemy na co jesteśmy uczuleni, łatwo jest z nią walczyć. Jedną z dość nietypowych alergii jest alergia na lateks. Osoby z nią muszą unikać lateksowych produktów, jak rękawiczki czy prezerwatywy. A jeśli trzeba włącza się też leki odczulające.

Badanie CRP u dziecka – obowiązkowo czy nadprogramowo?

Badanie CRP bardzo często zlecane jest przez lekarzy. I bardzo dobrze. Białko c-reaktywne, którego poziom stężenia określa się we krwi jest doskonałym miernikiem stanów zapalnych toczących się w organizmie. Jeśli poziom jest podwyższony, od razu wiemy, że w organizmie rozwija się jakaś infekcja. Pozwala to natychmiast ocenić stan rozwoju infekcji i podjąć optymalne leczenie.

Badanie ucha

To badania powinien zawsze przeprowadzić laryngolog. Zdarza się jedna, że kolejki do niego są długie i trudno jest się dostać. Warto więc wiedzieć, jak sobie uszami radzić samemu. Po pierwsze ważna jest higiena. I tu odpadają patyczki, które są główną z przyczyn uszkodzeń błony śluzowej. A jak odetkać ucho zatkane katarem? Na pewno nie wydmuchując go z całej siły. Podczas wydmuchiwania katar zapycha przewody słuchowe. Należy więc dokładnie całe zatoki płukać i ściągać katar za pomocą specjalnej gruszki. Wtedy ucho powinno się spokojnie odetkać.

http://www.malemen.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ