Zobacz uroki Botswany

0
1757

Botswana jest państwem w południowej Afryce. Kraj nie ma dostępu do morza, pomimo to cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Jeśli chcesz poznać dziką Afrykę to jest to idealny cel podróży.

Botswana wycieczka – zobacz mokradła, gdzie żyją hipopotamy

Warto wybrać się na Delta Okawango, gdzie znajduje się bagno, rzeki i mokradła, w których żyją między innymi hipopotamy. Oczywiście wycieczka musi być z przewodnikiem.

Botswana wycieczka – odwiedź miasto Maum

Innym miejscem, gdzie można zobaczyć dziką przyrodę oraz wodospad jest Maum. Jest to jedno z największych miast w Botswanie. Można tam zobaczyć kampus Uniwersytetu Botswany oraz muzeum Nhabe. Są tam wystawiane dzieła sztuki, rzemiosła oraz obrazy, które ukazują historię Botswany. Na obrzeżach miasta jest farma krokodyli. Maum to doskonałe miejsce, gdzie można wynająć pokój hotelowy oraz zjeść tradycyjne botswańskie jedzenie.

Jeżeli chcemy wybrać się na safari, warto odwiedzić Park Narodowy Chobe. Można tam zobaczyć największą ilość dzikich zwierząt żyjących w Afryce.

Botswana wycieczka – rejsy wycieczkowe

Doskonałym wyborem jest również Kasane, gdzie znajduje się bogata sieć hoteli, a także wodospad oraz liczne rzeki, na których organizowane są rejsy wycieczkowe. Znajduje się tam również sanktuarium dla nosorożców. Jeżeli zamierza się spędzić więcej czasu w tym kraju można wybrać się na kemping w Kubu Island. Botswana słynie głównie z safari.

Botswana wycieczka – poznaj Gabarone i życie plemion z Shakawe

Jeżeli chce się poznać historię Botswany nie można nie odwiedzić Gaborone. To najnowocześniejsze miasto w całej Botswanie. Na ulicach można zakosztować smacznych przekąsek, a także kupić pamiątki wykonane przez Botswańczyków. Są tam również muzea, ogród botaniczny oraz zoo. Miasto bogate jest w wiele klubów, w których toczy się życie nocne. Warto wybrać się również do Shakawe, gdzie spotka się plemienia z tego regionu, które żyją zgodnie z tradycją sprzed kilku wieków. Organizowany jest również Dance Festival.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ