Zaproszenia i winietki na wesele – krótki poradnik przed wyborem

0
916
Zaproszenia i winietki na wesele

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu pary młodej. Dlatego, przystępując do przygotowania wesela, warto dołożyć starań i dopiąć wszystko na ostatni guzik. Oprócz przygotowania samego wydarzenia i zaplanowania przebiegu imprezy, istotne jest także zaproszenie wszystkich gości. W tym celu korzysta się ze specjalnych zaproszeń, które potrafią być istnym dziełem sztuki. W ostatnim czasie, na popularności zyskały także winietki – czyli estetyczne, papierowe oznaczenia, wskazujące gościom przewidziane dla nich miejsce siedzące. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać idealne zaproszenie oraz winietkę.

Zaproszenia na ślub i wesele – na co zwrócić uwagę w czasie zakupu

Od zaproszenia na ślub i wesele zaczyna się każda tego typu impreza. Goście weselni muszą bowiem w jakiś sposób otrzymać informację o tym, że zostali zaproszeni. Warto przy tej okazji podkreślić, że za pomocą odpowiednio dobranego zaproszenia możemy wywołać pierwsze, wstępne wrażenie u naszych gości. Warto zatem dołożyć starań, by wrażenie to było pozytywne.

Zaproszenie jest bowiem samo w sobie „małym dziełem sztuki”. W jego wyborze powinniśmy kierować się więc własnymi upodobaniami oraz stylem uroczystości, którą przygotowujemy. Do wyboru mamy rozmaite wzory – spośród których najpopularniejszym jest forma kopertowa. Zaproszenie takie może być pokryte motywem kwiatowym, grafiką związaną z tematyką ślubu (na przykład prezentującą obrączki ślubne) lub innym przez nas wybranym.

Szczególnie popularne są zaproszenia „konceptualne” – o nieco mniej tradycyjnej konstrukcji lub uzupełnione o dodatkowe formy zdobień. Do tych ostatnich należą: koronka, ususzone kwiaty, kawałki bursztynu (lub innych kamieni) lub inne estetyczne elementy. Ponadto, często odchodzi się od zaproszeń papierowych – na korzyść tych wykonanych z tektury lub tkanin.

W zaproszeniu nie powinno zabraknąć istotnych informacji – miejsca i daty wydarzenia, możliwości przyjścia z osobą towarzyszącą lub preferowanych form prezentów. Ponadto, zaproszenie może informować naszych gości w jakim stroju powinni przyjść na ślub. Ogólnie przyjętą zasadą jest strój elegancki – suknia wieczorowa oraz garnitur. Często jednak odchodzi się od tej tradycji i organizuje wesela o bardziej „luźnej” atmosferze – na które wystarczy założyć koszulę lub eleganckie obuwie. Informacje sugerujące preferowany „styl ubiory” powinny być oczywiście zawarte w zaproszeniu.

Winietki – dlaczego warto z nich korzystać?

Winietki ślubne to coraz częściej stosowane „dodatki organizacyjne”, pomagające naszym gościom odnaleźć przewidziane dla nich miejsce przy stole. Korzystamy z nich przede wszystkim ze względów praktycznych. W przypadku wesel dla dużej ilości osób – goście mogą poczuć się lekko oszołomieni, poszukując optymalnego miejsca przy stole. Dlatego, lepiej wszystko przygotować zawczasu i zaplanować dokładnie – gdzie kto będzie siedział.

Winietki mają najczęściej formę estetyczną i są dopasowane do stylu aranżacji pomieszczenia, w którym odbywa się wesele. Często też, wybierając winietki, dopasowujemy ich styl do wyglądu zaproszeń. Pełnią wówczas funkcję dodatkowej dekoracji wnętrza, która przyciąga wzrok gości oraz potęguje w nich odczucie wyjątkowości wydarzenia, w którym właśnie uczestniczą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ