Zamień protezę na implanty!

0
1330
Zamień protezę na implanty!

Rozwój stomatologii sprawił, że pacjenci zyskali dużo większe pole manewru, jak chodzi o leczenie ich zębów, a także… leczenie ich braku. Jednym z popularnych rozwiązań są protezy zębów, które są w stanie „zapełnić” całą linię zębów. Istnieją jednak pewne powody, dla których warto jest rozważyć zastosowanie implantów jako alternatywy. Implanty stomatologiczne to wszczepy, wizualnie przypominające śrubę, które umieszcza się w dokładnie oczyszczonym i odpowiednio przygotowanym zębodole. Za sprawą implantów stomatologicznych uzyskuje się szereg wartościowych korzyści, o których, mając protezę zębów, można tylko pomarzyć! Każdemu pacjentowi, który boryka się z problemem częściowego lub całkowitego braku uzębienia, zależy na maksymalnym komforcie na co dzień, naturalnym efekcie, a także wygodzie podczas konsumpcji ulubionych posiłków. Dowiedz się, jakie korzyści uzyskasz, zamieniając protezy na implanty.

Korzyść nr 1 – trwałość implantów

Implanty to wytrzymałe, a zarazem stosunkowo bezobsługowe rozwiązanie. Raz wszczepione implanty nie wymagają dalszej ingerencji, poprawiania, wymiany ich. Tytan czy tlenek cyrkonu to materiały, które oferują na tyle dużą wytrzymałość, że może minąć nawet 15-20 lat, a one nadal będą pełnić swoją funkcję! Ich cena niesie za sobą ogromną korzyść – pacjent zyskuje spokój na lata.

Korzyść nr 2 – wyższy komfort

Implanty stomatologiczne to bardzo wygodne rozwiązanie na co dzień. Implant pod względem funkcjonalnym jest bardzo zbliżony do naturalnego zęba, przez co przegryzanie, mówienie, żucie, kiedy posiada się implanty, jest niezwykle wygodne. 

Prócz tego, implanty, w przeciwieństwie do protez, nie powodują jakichkolwiek podrażnień dziąseł. Można przyjąć, że po udanym procesie osteointegracji, czyli złączenia implantu z tkanką kostną, implanty nie powodują jakiegokolwiek bólu. Wszystko wynika z faktu, że implanty rozkładają energię tak, jak naturalny ząb, a protezy naciskają na dziąsła, powodując różnie podrażnienia.

Korzyść nr 3 – poprawa samooceny

Uzyskany efekt w przypadku implantów jest dużo bardziej atrakcyjny, niż ma to miejsce przy zastosowaniu protez. Wizualnie implanty wraz z koronami wyglądają bardziej naturalnie, niż protezy. To pozytywnie wpływa na samoocenę pacjenta.

Korzyść 4 – wyższa stabilność

Implanty są bardzo stabilne – wynika to z faktu, że są dobrze zintegrowane z tkanką kostną szczęki. Protezy, na przykład osiadające, nie są tak ustabilizowane, przez co są mniej wygodne. Warto jest z tego powodu rozważyć zastąpienie protez implantami.

Więcej informacji o implantach znajdziesz na https://denisclinic.pl/oferta/implanty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ