Zabieg estetyczny – powiększanie pośladków

0
1528
Zabieg estetyczny - powiększanie pośladków

Obwisłe pośladki to zmora kobiet dzisiejszych czasów. Układ mięśni: wielkiego, średniego i małego, ich sprężystość i jędrność wynika z budowy genetycznej całego ciała, ale wpływ na niego mają także sposób odżywiania oraz tryb życia. Jednym ze sposobów na podniesienie a jednocześnie powiększenie pośladków jest zabieg w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak powiększyć pupę?

Zabieg powiększania, na który decyduje się coraz więcej kobiet marzących o kształtnych pośladkach, przeprowadza się na trzy sposoby: powiększanie za pomocą własnego tłuszczu, implantów lub kwasu hialuronowego. Choć można samemu wybrać metodę, ostateczne zdanie będzie należało do lekarza, który oceni stan zdrowia pacjentki oraz doradzi, która metoda przyniesie trwały efekt. Czym charakteryzują się poszczególne metody?

Powiększanie pośladków – kwas hialuronowy

Tę najmniej inwazyjną metodę stosuje się do niewielkich korekt pośladków. Po miejscowym znieczuleniu, przez kilkanaście minut do mięśni wstrzykuje się specjalny żel z kwasem. Efekt jest widoczny od razu, utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy, a skutkiem ubocznym występującym zaraz po zabiegu mogą być siniaki lub niewielkie bóle.

Powiększanie pośladków – własny tłuszcz

To poważniejszy zabieg – odbywa się w szpitalu przy znieczuleniu ogólnym i trwa około półtorej godziny. Operacja polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej miejsca, gdzie jest jej za dużo, a następnie przygotowaniu i przeszczepieniu jej w pośladki. Po zabiegu konieczny jest dobowy pobyt na oddziale. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni. Dolegliwości bólowych u pacjentek nie stwierdzono. Efekt można zauważyć od razu po zabiegu i utrzymuje się do trzech lat.

Powiększanie pośladków – implanty

Najbardziej inwazyjny zabieg, dający najtrwalsze efekty i największe możliwości modelowania kształtu i wielkości pośladków. Stosuje się silikonowe implanty podobne do tych, którymi wypełniane są piersi, ale powłoka tych pierwszych jest znacznie bardziej wytrzymała. Zabieg trwa około dwóch godzin, pacjentka poddawana jest znieczuleniu ogólnym, po operacji konieczna jest hospitalizacja.

Powiększenie pośladków jak widać nie stanowi problemu. W dobie pięknego ciała to istotna dobra wiadomość dla wszystkich, którzy bardzo dbają o swój wygląd. Jak mawia klasyk: „Lepiej zapobiegać niż…” warto spróbować regularnej aktywności fizycznej (specjalne ćwiczenia na wszystkie rodzaje mięśni w tym miejscu) i odpowiednio dobranej diety. Inwazyjne metody potraktować jako naprawdę ostatnią konieczność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ