Wypadające włosy – jak sobie poradzić z tym problemem?

0
1261
Wypadające włosy
ssss

Włosy zbudowane są w większości z keratyny, minerałów oraz tłuszczy. We środku włosa znajdziemy barwnik, który nazywany jest melaniną. Jeżeli pielęgnacja włosów oraz dieta są nieprawidłowe, zazwyczaj prowadzi to do pogorszenia kondycji włosów. Wtedy zaczynają być suche, matowe i wypadają.

Przyczyny wypadania włosów

Gdy praca naszego organizmu zostanie zaburzona w jakiś sposób, włosy mogą zacząć nadmiernie wypadać. Choć większość kobiet zaczyna panikować w takiej sytuacji, to prawda jest taka, że ten objaw nie musi być związany z poważnymi dolegliwościami. Najczęstszymi przyczynami wypadania włosów są:

  • niedobory witamin i minerałów,
  • nadmierny stres,
  • nieprawidłowa pielęgnacja,
  • palenie papierosów,
  • wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Wypadanie włosów w niektórych przypadkach wskazuje na proces chorobowy, który może toczyć się w organizmie. Gdy kondycja naszych włosów się pogarsza, może to wskazywać na niedoczynność tarczycy, zatrucie toksynami, choroby skóry głowy czy nerwicę. Gdy mamy takie podejrzenie, powinniśmy udać się do lekarza, który zleci szereg badań.

Wypadanie włosów bardzo często jest również spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Może wtedy dojść od łysienia androgenowego.

Przeczytaj też: http://e-chlopak.pl/wlosy-przetluszczajace-sie-jakie-moga-byc-przyczyny/

Sposoby na wypadanie włosów

Jeżeli przeszliśmy szereg badań i wiemy już, że wypadanie włosów nie ma podłoża chorobowego, wtedy możemy przejść do szukania skutecznych metod domowych na polepszenie kondycji swojej czupryny. Czasami wystarczająca jest zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia pielęgnacja.

Podstawą w codziennego pielęgnacji jest wyeliminowanie czynników niszczących strukturę włosa. Należy unikać zbyt częstego mycia włosów, stosowania gorącego nawiewu do suszenia włosów oraz nadużywania kosmetyków do stylizacji.

Należy zaopatrzyć się w szampon i odżywkę, które będą dopasowane do potrzeb naszych włosów. Takie kosmetyki zapewnią naszym włosom odpowiednie nawilżenie i ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Stosowanie ich regularnie skutecznie je wzmocni i wyeliminuje problem wypadania.

Źródło: https://topolino.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ