Wycena mieszkania online

0
4067

Chcesz wiedzieć w jaki sposób dokonać wyceny mieszkania samodzielnie, bez wychodzenia z domu i angażowania osób trzecich? Skorzystaj z internetowej wyceniarki.

Kupując, sprzedając lub wynajmując mieszkanie koniecznym jest dokonanie jego wyceny. Można w tym celu umówić się z rzeczoznawcą. Jest to nawet w wielu przypadkach konieczne. Aby jednak mieć jakiś zarys sytuacji i nie dać się oszukać, warto wcześniej zorientować się w cenach analogicznych lokali.

Co to jest wycena nieruchomości?

To postępowanie, które ma na celu określenie szacunkowej ceny nieruchomości. Dokonuje jej rzeczoznawca majątkowy, na podstawie min. jej lokalizacji, stanu, oraz przeznaczenia. Wycena mieszkania jest konieczna w sytuacji gdy chcemy je kupić, sprzedać, wynająć, ubezpieczyć lub ubiegać się o odszkodowanie, ustalić podatek od spadku lub darowizny, starać się o kredyt hipoteczny, dokonać podziału majątku, czy przekształcić posiadane prawo do lokalu.

Należy mieć na uwadze, że cena będzie się różnić w zależności od powodu, dla którego nas ona interesuje. Inną kwotę otrzymamy w sytuacji gdy chcemy podzielić majątek, inną gdy chcemy ubezpieczyć mieszkanie, a jeszcze inną, gdy zamierzamy dokonać sprzedaży lub kupna.

Jak samodzielnie wycenić mieszkanie?

Możesz przejrzeć znane portale internetowe, na których znajdziesz dziesiątki podobnych ofert. Musisz jednak zapoznać się wcześniej z podstawowymi czynnikami, które mogą mieć wpływ na cenę. Jest to niezwykle trudne, szczególnie wówczas, gdy nie do końca jesteśmy w stanie ocenić potencjał okolicy, czy przewidzieć miejskie plany zagospodarowania przestrzennego. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że ceny podane w ogłoszeniach zwykle są zawyżone, by pozostawić pole do negocjacji.

Drugim rozwiązaniem, znacznie mniej czasochłonnym i bardziej precyzyjnym jest użycie darmowej wyceniarki online. Sonarhome.pl analizuje tysiące ogłoszeń znajdujących się w sieci. Wystarczy podać lokalizację, metraż, piętro, liczbę pokoi oraz powód, dla którego chcesz poznać szacunkową cenę mieszkania.

Dlaczego warto wycenić mieszkanie online?

Sprzedaż, kupno, a także wynajem mieszkania wiąże się z dużymi kwotami, bardzo często kredytami. Dobrze jest mieć pewność, że suma, którą ostatecznie otrzymamy lub zapłacimy, będzie dla nas korzystna lub przynajmniej nie będziemy w tej transakcji pokrzywdzeni.

W prosty sposób, możesz dowiedzieć się ile warte jest Twoje mieszkanie, nawet jeśli ta informacja ma służyć wyłącznie zaspokojeniu ciekawości. Za pośrednictwem strony internetowej zrobisz to szybko i za darmo.

Sprawdź: darmowa wycena mieszkania

Jak działa wyceniarka?

Korzystając z wyceniarki Sonar zyskujesz realną cenę lokali w Twojej okolicy, spełniających podobne warunki. Ma ona dostęp do kilkudziesięciu tysięcy ogłoszeń na wielu stronach internetowych. Zarejestrowany na niej program, porównuje i analizuje ogłoszenia mieszkań spełniających podobne warunki do tego, którego wycena nas interesuje. Na chwilę obecną Sonar realizuje wycenę mieszkań w Warszawie i Gdańsku. Poza otrzymaniem szacunkowej ceny, uzyskujesz od razu dostęp do ogłoszeń podobnych lokali. W niedalekiej przyszłości wyszukiwarka rozwinie się również o innego rodzaju nieruchomości, w tym również domy.

To ciekawe rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i nie wymaga dużego zaangażowania w zgłębianie tego jakie czynniki mają wpływ na wysokość ceny mieszkania.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ