Wybór imienia dla psa

0
1260
Wybór imienia dla psa

Chyba każdemu znane jest powiedzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic dziwnego, te piękne, mądre, lojalne, oddane ludziom zwierzęta na zawsze zaskarbiły sobie ich sympatię. Na świecie nie brakuje wielbicieli psów, którzy wiodą życie otoczeni tymi pupilami nierzadko nazywając ich swoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Człowiek planujący zostać właścicielem psa powinien zastanowić się nad kilkoma kwestiami – jaką rasę czworonoga wybrać (a może zdecydować się na pupila ze schroniska?), jak dbać o zdrowie i rozwój zwierzaka? Jak przygotować się do życia z psem? Jedną z rzeczy, które również wymagają przeanalizowania, będzie: jak nazwać psa? Ten z pozoru błahy problem może nastręczyć wielu trudności. Wybór imienia dla czworonoga będzie ważny dla jego przyszłego opiekuna, wszak to on będzie posługiwał się tym imieniem przez cały okres życia swojego pupila.

Jak nazwać psa? Z pomocą przyjdzie nam internet, który zasypie nas propozycjami. Jeśli jednak nie chcemy skorzystać z gotowych podpowiedzi i wymyślić coś własnego, warto skorzystać ze wskazówek. Ważne, by imię, które wybierzemy, było jedynym imieniem psa na całe życie. Warto więc wziąć pod uwagę, by do niego pasowało – zarówno do szczeniaka, dorosłego psa, jak i psa seniora. Co prawda psy czasem potrafią zaakceptować zmianę imienia, mając jednak tę możliwość, warto oszczędzić naszym pupilom takich sytuacji. Czasem zdarza się, że jakieś imię do psa po prostu pasuje i nasuwa się samo. Może być to spowodowane jakimś szczególnym zachowaniem psa, cechą charakterystyczną jego wyglądu czy zachowania – warto wykorzystać takie niuanse i stworzyć z nich imię. Jeśli tak się jednak nie dzieje, są ogólne zasady, które imię dla psa powinno spełniać. Dobrze, by było krótkie, łatwe do zapamiętania, dźwięczne i niekojarzące się psu negatywnie bądź z komendą. Przyjęło się też, by unikać imion zarezerwowanych dla ludzi, choć jest wiele osób, które nie zwracają na to uwagi. Warto pominąć jednak te obraźliwe – z oczywistych względów.

http://www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ