Wybielanie zębów

0
1839
Wybielanie zębów

W XXI wieku ludzie chętnie korzystają z zabiegów upiększających. Można tutaj wyróżnić medycynę estetyczną, szeroko pojętą kosmetologię czy wybielanie zębów.

Śnieżnobiały uśmiech niczym z reklamy pasty do zębów to dzisiaj bardzo pożądana rzecz. Coraz więcej osób decyduje się na zabieg dentystyczny, który uczyni ich zęby pięknymi, białymi. Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Pozbywamy się mitów

Odkąd moda na śnieżnobiałe zęby na stałe zagościła w Polsce, narosło w okół samego tego zjawiska bardzo wiele nieprawdziwych informacji. Zwłaszcza tych dotyczących bezpieczeństwa zabiegu. W gruncie rzeczy przeprowadzono wiele badań, które potwierdzają nieszkodliwość zabiegu dla szkliwa zębów. Warunkiem jest jedynie prawidłowe wykonanie tego procesu, co nie jest absolutnie żadnym problemem dla profesjonalisty. Wybielanie wcale nie zwiększa podatności na próchnicę, ani też nie osłabia w żadnym stopniu struktury tej tkanki.

Zrób to sam

Oprócz zabiegu w gabinecie dentystycznym istnieje także możliwość wybielenia zębów na własną rękę. Niewątpliwie najbardziej znany sposób to metoda nakładkowa. Polega ona na noszeniu wykonanej na specjalne zamówienie nakładki przez określony czas. Zazwyczaj jest to pewna ilość godzin w ciągu dnia w okresie do dwóch tygodni. Taka nakładka tworzona jest przez stomatologa lub dentystę, który podczas pierwszej wizyty pobiera odcisk od pacjenta, a na drugiej dopasowuje nakładki i dokładnie tłumaczy w jaki sposób należy z nich korzystać.

Ta metoda wybielania zębów znalazła bardzo wielu swoich sympatyków, ze względu na oszczędność pieniędzy w stosunku do przeprowadzenia klasycznego zabiegu w gabinecie. Koszt wybielania zębów taką metodą to zazwyczaj około sześciu set złotych.

Klasyczna metoda

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym to od dwóch do czterech wizyt w odstępie około od siedmiu do dziesięciu dnia każda. Klasyczny zabieg jest dużo droższy od tego, który można przeprowadzić tylko częściowo z pomocą stomatologa. Jego koszt to około dwóch tysięcy złotych. Możemy jednak liczyć tutaj na stu procentowy profesjonalizm wykonania, solidną opiekę i zwrot kosztów w przypadku powikłań.

Gdynia dentysta

Wybielanie zębów stało się popularne szczególnie na pomorzu. Gabinet dentysty w Gdyni jest miejscem, w które chętnie wybierają się osoby chcące upiększyć swoje zęby. Aby znaleźć miejsce, w którym znajduje się obiekt w trójmieście, należy wpisać w wyszukiwarkę „dentysta Gdynia” lub „dentysta w Gdyni”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ