Podczas zakupu węgla często zastanawiamy się, co jest lepszym rozwiązaniem – węgiel w workach czy ten składowany. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się ten w opakowaniach, ze względu na wiele zalet i wygodę. Co to jest węgiel workowany i czym się charakteryzuje? Jakie zalety posiada węgiel workowany? Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Czym charakteryzuje się węgiel workowany?
Węgiel workowany to w praktyce jedna z najczęściej spotykanych odmian ekogroszku. Jego cechą charakterystyczną jest to, iż pakowany jest do worków. Ekogroszek to obecnie bardzo popularne paliwo stałe, które to wytwarzane jest w oparciu o takie surowce, jak chociażby węgiel kamienny i węgiel brunatny. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kupując ekogroszek ze sprawdzonego źródła mamy pewność co do spełnienia wszystkich wymaganych norm UE. Są one bezpośrednio związane z minimalną zawartością siarki czy też z ilością wytwarzanego popiołu. Ekogroszek to również możliwość skutecznego ogrzania domu dość niskim kosztem, co z pewnością jest dla wielu bardzo satysfakcjonujące.
Kiedy warto zdecydować się na węgiel workowany?
Specjaliści zalecają, aby węgiel workowany kupować latem. Z pewnością wielu osobom może się wydawać, że jest to nieco nieracjonalne, a nawet na wyrost, bowiem gdy na zewnątrz jest około 30 stopni to nikt nie zastanawia się nad takim zakupem. Ogrzewanie mieszkania letnią porą jest bowiem zupełnie zbędne. Jednakże właśnie w tym okresie ceny są stosunkowo najniższe, co w praktyce oznacza, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo gotówki. Węgiel workowany posiada wiele zalet, bowiem możliwe jest jego swobodne przechowywanie, a przenoszenie go z jednego miejsca na drugie nie jest problematyczne. Węgiel workowany charakteryzuje się dużą czystością, nie pozostawia po sobie pyłu, co jest godne podkreślenia.
Węgiel workowany – jakie zalety posiada?
W zależności od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, wybór pomiędzy węglem workowanym a tym składowanym luzem może się nieco różnić. Przykładowo – w specjalnych pomieszczeniach dodatkowe opakowanie nie jest potrzebne. Jednakże zakup węgla workowanego wiąże się z tym, że jego przenoszenie i składowanie nie jest wcale problematyczne. Okazuje się, że wersja umieszczona w worku jest łatwiejsza do weryfikacji czy też zważenia. Worek to również dodatkowa ochrona przed wilgocią.