System alarmowy w firmie to podstawa

0
1240

W każdej firmie, w której przechowywane są jakieś rzeczy materialne, zamontowane są systemy alarmowe. Jest to podstawowe zabezpieczenie przed włamaniem czy kradzieżą. W każdym banku czy kantorze zamontowany jest profesjonalny i rozbudowany system alarmowy. Jeśli tylko jest jakiś majątek to musi być zabezpieczony przez alarm. Alarmy to nie tylko właściwa ochrona majątku. Bardzo często jest tak, że firmy ubezpieczeniowe wymagają alarmu i jest to warunek możliwości ubezpieczenia majątku.

Alarm zwraca się przy pierwszym włamaniu

Profesjonalny system alarmowy kosztuje całkiem sporo pieniędzy. Jest to inwestycja, która zwraca się przy pierwszym włamaniu. Zwłaszcza, jeśli alarm odstraszy potencjalnych włamywaczy. Podstawowe alarmy składają się z czujników ruchu oraz syren. Bardziej rozbudowane systemy alarmowe to również kontrola osób wchodzących czy nawet monitoring obsługiwany przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Duże koszty, jakie niesie za sobą montaż alarmów naprawdę potrafią się zwrócić. Nawet jeśli alarm nie odstraszy włamywaczy to jego zainstalowanie jest podstawą do uzyskania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia majątku. Alarm to nie tylko ochrona majątku. Może to być również zabezpieczenie baz danych na przykład klientów, które przechowywane są w formie papierowej.

Montaż systemu alarmowego można wrzucić w koszty

Instalowanie systemów alarmowych w firmach to jakby nie patrzeć inwestycja w zabezpieczenie prowadzonej działalności. Dlatego alarm i jego montaż można wrzucić w koszty prowadzonych działalności. Bez względu na to, czy firma jest jednoosobowa czy działa w formie spółki, taką inwestycję należy rozliczyć jako koszt. Tym bardziej, że profesjonalne alarmy dla firm to czasami naprawdę ogromne koszty. Nie mniej jednak żyjemy w takim świecie, w którym okazja czyni złodzieja. Chcąc ochronić majątek swojej firmy należy zainstalować alarm. Samo zainstalowanie to jedno, ale trzeba jeszcze sprawić, żeby każdy wiedział o tym, że alarmy są w firmie zainstalowane. Czasami wystarczy informacja na odpowiedniej planszy, ale można również zamocować syreny alarmowe na zewnątrz budynku.

www.cnurt.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAwaria.
Następny artykułPraca w call center.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ