Syropy na kaszel

0
1460
Syropy na kaszel

Po syrop dla dzieci i dorosłych najczęściej sięgamy, gdy dotykają nas ataki męczącego kaszlu utrudniające oddychanie. Podczas choroby pojawiają się również inne objawy takie jak katar, ból gardła i obrzęk błony śluzowej nosa. Jak można sobie pomóc?

Co to jest kaszel?

Kaszel to naturalny odruch wspomagający oczyszczanie dróg oddechowych z wydzieliny lub ciał obcych. Może być objawem infekcji, alergii czy wystąpienia czynników drażniących. Wyzwalany jest poprzez pobudzenie punktów kaszlowych znajdujących się w krtani, nosogardzieli, tchawicy czy oskrzelach. W odruchu gwałtownego kaszlu prędkość powietrza opuszczającego drogi oddechowe wynosi nawet 100 km/h. Kaszel objawia się również uczuciem drapania, łaskotania i suchości w gardle. Często uniemożliwia spokojny sen i normalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Ulgę w kaszlu mogą przynieść inhalacje, zioła, jak i syropy dla dzieci i dorosłych.

Jakie są przyczyny kaszlu?

Kaszel może być wywołany przez wiele czynników, np. za sprawą alergii, infekcji wirusowych i bakteryjnych, którym towarzyszą katar, ból gardła, złe samopoczucie czy gorączka. Przyczyny mogą również tkwić w poważniejszych chorobach, takich jak astma, krztusiec, gruźlica, niewydolność serca, zapalenie oskrzeli i płuc, refluks żołądkowo-przełykowy, zatorowość płucna. Aby określić przyczyny kaszlu, ważne jest ustalenie, czy ma on charakter przewlekły czy ostry oraz czy jest suchy czy mokry. Wówczas możemy podjąć odpowiednie leczenie, decydując się na syrop dla dorosłych lub dzieci.

Rodzaje kaszlu

Rodzaje kaszlu możemy podzielić ze względu na charakter. Wyróżniamy suchy (nieproduktywny) i mokry (produktywny). Szczególnie ten pierwszy jest bardzo męczący, ponieważ nie daje ulgi w postaci wykrztuszania wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Najczęściej zwiastuje chorobę, dając dodatkowe objawy, takie jak uczucie łaskotania, drapania i suchości w gardle. Zwykle trwa kilka dni, by następnie przeobrazić się w mokry kaszel. Wówczas pojawia się gęsta i lepka wydzielina. Gdy kaszlemy, usuwane są z dróg oddechowych żywe lub martwe drobnoustroje. To dobry znak, ponieważ świadczy o niedalekim powrocie organizmu do zdrowia. Aby przyspieszyć proces przeobrażania się kaszlu suchego w mokry, warto stosować syropy dla dzieci i dorosłych, które łagodzą odruch kaszlu i wzmacniają odporność organizmu. Wybierając syrop dla dorosłych, warto sprawdzić, czy jest odpowiedni również dla dzieci.

Syropy dla dzieci i dorosłych – co powinny zawierać?

Syropy dla dzieci, jak i dorosłych powinny zawierać składniki pochodzenia naturalnego, bez zbędnych dodatków. Jednym z takich jest Apicold, który można stosować po 1. roku życia. Jest to syrop dla dorosłych i dzieci zawierający skuteczne w walce z kaszlem substancje, czyli propolis – standaryzowany, zawierający polifenole, w tym flawonoid galanginy (hamuje replikację wirusów), miód, korzeń prawoślazu lekarskiego. Wykazuje szerokie działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Nieprzypadkowo syrop dla dorosłych i dzieci zawiera wyciąg z korzenia prawoślazu lekarskiego. Jest to substancja, która pokrywa błonę śluzową gardła i rozcieńcza zalegającą wydzielinę, dając tym samym ulgę w kaszlu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ