Sposoby na zdrowe serce

0
1193

Nasze serce jest pompą, która działa na poczet całego naszego organizmu, bez niego życie nie byłoby możliwe. Ale co zrobić, gdy odczuwamy dyskomfort w tym miejscu?

Ból serca – przyczyny. Dlaczego boli serce?
Ból nie zawsze musi być związany z jego dysfunkcją, ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Może być określany w różny sposób, piekący, ostry, głuchy, palący, pulsujący, itp. Ważne jest ustalenie okoliczności w jakim występuje ból oraz długości jego trwania. Po określonym wywiadzie lekarskim można rozpoznać choroby takie jak np. zawał serca, zapalenie mięśnia sercowego lub osierdzia, chorobę niedokrwienną.

Choroba niedokrwienna serca – na czym polega i jak rozpoznać?
Inaczej zwana chorobą wieńcową prowadząca do niedotlenienia i martwicy serca. Jest najczęściej diagnozowaną chorobą układu krążenia. Charakterystycznym objawem jest ból w klatce piersiowej, który można nazwać dławiącym, piekącym i rozrywającym. Może on także promieniować do pobliskich miejsc ciała. Pojawia się podczas wysiłku, stresu, spożywanego posiłku lub pod wpływem zimnego powietrza. Od razu po wystąpieniu jakiegokolwiek bólu w okolicy serca należy udać się do lekarza.

Pamiętajmy, że możemy pomóc naszemu sercu. Przede wszystkim musimy się dobrze wysypiać i dbać o dużą dawkę witamin.

Mleko przed snem – sposób na zdrowy sen?
Mleko zawiera wiele dobroczynnych składników, witamin i minerałów.
Najważniejszą zaletą jest duża zawartość białka oraz niska dawka cholesterolu. Oprócz tego zawiera witaminę A, D, E oraz z grupy B. Do składników mineralnych mleka zaliczamy wapń, potas, fosfor, magnez, chlor i sód oraz kwas cytrynowy. Te składniki z pewnością zapewnią zdrowie naszemu sercu oraz całemu organizmowi, ale niestety wysoka zawartość cukru nie przyczyni się do lepszego snu. Warto zatem pić je za dnia.

http://www.ozsk.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ