Rustykalna kuchnia

0
1266
kuchnia rustykalna
fot. pexels.com

Urządzając dom w stylu rustykalnym musimy pamiętać o głównej zasadzie, która obowiązuje w tym nurcie – slow life. Dom urządzany w rustykalnej aranżacji ma przypominać sielski klimat wiejskich terenów lub przedmieścia. W tym nurcie liczy się prostota, komfort i ciepło domowego ogniska.

Zobacz też: http://radiobc.pl/stol-z-krzeslami-do-rustykalnej-kuchni/

Rustykalne wnętrza

W aranżowaniu wnętrz w stylu rustykalnym kierujmy się trybem slow life. Pomieszczenia mają sprzyjać relaksowi, powinny być pełne akcentów, które nadają im ciepła oraz wzbudzają w nas komfort i miłe wspomnienia z babcinych domów.

W takich pomieszczeniach nie powinno zabraknąć przestrzeni, jasnych barw oraz wszelkich miłych dla oka dodatków, które podkreślą ich sielski charakter. Styl rustykalny bardzo lubi naturalne materiały, a także wszelkie dodatki z porcelany, drewna oraz gliny czy ceramiki.

Urządzamy kuchnię w stylu rustykalnym

W tej stylistyce w kuchni nie powinno zabraknąć na pierwszym planie wszelkim dodatków. Oznacza to witrynę z ekspozycją sielskiej zastawy obiadowej z porcelany w różne wzory, a także pierwszoplanowe akcesoria kuchenne – drewniane łyżki, mieszadła i wałki.

W kuchni w stylu rustykalnym nie może zabraknąć mosiężnej kuchenki gazowej, która powinna posiadać klasyczne palniki. Na takich palnikach dobrze wyglądają również garnki żeliwne.

Kuchnia powinna mieć również w swoim wyposażeniu duży stół z krzesłami, przy którym będzie można usiąść w gronie rodzinnym i wspólnie spędzić czas przy pysznym posiłku lub przy kawie i dobrym cieście. Stół powinien być drewniany lub można na nim też położyć jakąś klimatyczną ceratę lub obrus.

Kuchnia rustykalna to miejsce pełne ciepła i takie też powinno być w waszym domu, jeśli zdecydowaliście się na takie rozwiązanie. Taka kuchnia ma wprawiać wszystkich domowników w poczucie komfortu, ciepła rodzinnego oraz relaksu. Kuchnia to serce domu i niech w waszym domu również rustykalna kuchnia nim będzie w ciepłej, rodzinnej, stylistyce w sielskim klimacie.

Przeczytaj też: http://www.prywatnezdrowie.pl/endometrioza-co-to-znaczy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ