Recenzja Surface Pro 8 – stworzony dla Windows 11

0
484

Odświeżony tablet ma większy ekran, smuklejszy rysik i zupełnie nowy system operacyjny. Jeśli Windows 11 ma jakieś flagowe urządzenie towarzyszące na dzień premiery, to jest Surface Pro 8. Surface Pro zawsze był wiodącym statkiem w armadzie sprzętu PC firmy Microsoft, która wzrosła w ostatnich latach, aby obejmować laptopy budżetowe, ARM napędzane hybrydy, a nawet telefon z dwoma ekranami.

Surface Pro 8 czerpie zarówno z poprzedniego Surface Pro, jak i ambitnego Pro X. Zachowuje procesor Intel z Surface Pro 7, ale wstrzykuje większy 13-calowy wyświetlacz z Pro X, wraz z tym modelem smuklejszego rysika Surface Pen, teraz o nazwie Slim Pen 2.

Co nowego?

Największe zwycięstwo Surface w zakresie wzornictwa, najlepsza w swojej klasie klawiatura z klipsem, ma teraz półukryte gniazdo do przechowywania i ładowania płaskiego rysika, który był kolejną cechą Surface X. Nowa wersja 2.0 smukłe pióro dodaje zdolność do haptycznego sprzężenia zwrotnego, grożąc brzęczenie i skakać w dłoni podczas stukania lub szkicowania.

Inne kluczowe ulepszenia i zmiany w Surface Pro 8 obejmują:

  • 13-calowy wyświetlacz może wyświetlać obraz z częstotliwością 120 Hz, ale nie jest to ustawienie domyślne
  • Dwa porty Thunderbolt USB-C (ale nie ma już USB-A)
  • Tylny aparat obsługujący rozdzielczość 4K

Czy można go naładować przez port USB-C?

Odpowiedź brzmi tak jak zapewnia https://techpolska.pl/, podobnie jak Surface Go Laptop, Surface Pro X i kilka innych nowszych modeli. Microsoft nadal zawiera swój własny magnetyczny kabel ładowarki i port zasilania, ale nigdy nie byłem fanem – wyskakuje zbyt łatwo, siedzi pod niewygodnym kątem, i pokonuje cel większości laptopów (nawet MacBooków!) za pomocą uniwersalnego rozwiązania zasilania.

Wydajność, jeśli jej potrzebujesz

Nie jest tajemnicą, że większość ludzi ma w swoich laptopach więcej mocy procesora, niż potrzebuje. Co tak naprawdę robisz? Poczta elektroniczna? Media społecznościowe? Zakupy online? Nie potrzebujesz do tego 11-genowego Intel Core i7. Tak, aplikacje artystyczne, fotograficzne i wideo skorzystają, ale dla większości ludzi, wziąłbym więcej pamięci RAM i więcej pamięci masowej przed marginalnie lepszym procesorem. Bądźcie czujni, jeśli chodzi o testy czasu pracy na baterii i benchmarki w najbliższej przyszłości, kiedy będziemy mieli więcej czasu z systemem w rękach.

Podstawka

Drugą, obok pokrywy klawiatury, najlepszą częścią Surface Pro jest tylna podstawka. Jest w zestawie, na szczęście – ale nie myśl, że ktoś, gdzieś nie pomyślał o tym, jak zrobić to sprzedawane oddzielnie. Otwiera się pod niemal każdym kątem, pozostaje sztywno tam, gdzie ją położysz, i generalnie jest świetna do wszystkiego poza faktycznym położeniem jej na kolanach. Jak przypomina https://techpolska.pl/ – hej, to hybryda dwa w jednym, a nie laptop.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ