Przyczyny drgawek podczas snu. Zabieg plastyki krocza. Nocny ślinotok.

0
1558

Drgawki podczas snu – co może być ich przyczyną?
Najczęstszą przyczyną drgawek w trakcie snu są występujące nagle i niespodziewanie zrywy mięśniowe obejmujące jeden mięsień albo całe grupy. Jest to normalne i bezpieczne zjawisko u osób zdrowych. Czasem jednak drgawki są objawem choroby tętnic obwodowych, stwardnienia rozsianego lub choroby Parkinsona. Osoba cierpiąca na ciągłe drgawki nie wysypia się, może ugryźć się w język lub mieć problemy z nietrzymaniem moczu. Przy intensywnych napadach drgawek należy jak najszybciej poddać się leczeniu.

Perineoplastyka zabieg plastyki krocza
Perineoplastyka jest to leczenie chirurgiczne stosowane w przypadku zespołu rozluźnienia pochwy. Dotyczy zarówno przedniej jak i tylnej ściany waginy. Stosuje się go w celu odtworzenia przedporodowego kształtu pochwy. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym a pacjentka siedzi na fotelu podobnym do ginekologicznego. Efekty widać już po pierwszym zabiegu ale pełna korekta następuje zwykle po dwóch lub trzech zabiegach.

Ślinienie się w nocy – przyczyny i sposoby zapobiegania
Zwykle przyczyną ślinienia się w trakcie snu jest nieprawidłowa pozycja jaką przyjmujemy. Zdarza się to najczęściej gdy śpimy na brzuchu lub boku. W nocy śliny w jamie ustnej jest więcej gdyż jej nie połykamy a rozluźnione mięśnie twarzy sprawiają, że może ona wypływać na zewnątrz. Aby zapobiec ślinieniu się najlepiej spać na plecach, należy też sprawdzić czy ślinotok nie jest spowodowany spożywanymi lekami. Jeśli nasz problem jest naprawdę duży warto odwiedzić lekarza.

http://www.psfs.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ