Problemy w rodzinie

0
1703

Śmierć, uzależnienie, kłopoty z pieniędzmi, choroby psychiczne, separacja / rozwód, a także przejściowe dostosowania wszystkich kosztują członków rodziny. Podczas stresujących wydarzeń lub gdy surowce rodzinne są w znacznym stopniu opodatkowane, problemy mogą nie być łatwo rozwiązane. Może to prowadzić do wrogich niezgodności, napięcia i urazy. Konflikt w rodzinie może wpływać na funkcjonowanie każdego. Poradzić sobie z rodzinnymi problemami, ucząc się skutecznych umiejętności rozwiązywania problemów.

Zaplanuj czas, aby rozmawiać jako grupa. Stawianie i pokonywanie problemów rodzinnych może wydawać się niemożliwe. Kiedy pracujesz razem, rozwiązywanie różnic rodzin staje się bardziej wykonalne. Pierwszy krok w kierunku rozwiązania zgadza się, że w pierwszym rzędzie występuje problem. Wtedy, gdy temperamenty są umiarkowanie ochłodzone, każdy musi planować spotkanie i opracować strategię rozwiązania problemu.

Zaplanuj spotkanie w czasie, który jest dla wszystkich wygodny. Spraw, aby wszyscy wiedzieli o celu spotkania i chcesz, aby przybyli wraz z sugestiami i rozwiązaniami w gotowości.

Pamiętaj, że małe dzieci mogą stanowić przeszkodę w spotkaniu rodzinnym. Jeździć nimi w oddzielnym pomieszczeniu, jeśli spodziewasz się przebłysków lub wrażliwych informacji, które mają zostać omówione.

Terapeuci często sugerują regularne spotkania rodzinne. Ta taktyka umożliwia członkom rodziny wystawianie spraw na otwartym rynku przed wzbudzeniem niechęci. Mówienie z rodziną na bieżąco może poprawić komunikację i obligacje, które dzielisz.

http://realife.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ