Połączenie estetyki i praktyki – meble do łazienki

0
264
meble do łazienki

Łazienka to pomieszczenie najzwyklejsze w świecie, ale jakże niedoceniane. Kojarzy się ze spokojną wieczorną kąpielą, ale i z pośpiechem przed wyjściem z domu. Optymalne urządzenie tego pokoju to nie lada wyzwanie. Powinno być jednocześnie estetyczne, aby móc się zrelaksować, ale i praktyczne, aby pomieścić na niewielkiej przestrzeni wszystkie toaletowe sprzęty i drobiazgi. Kluczem do dobrego efektu są meble łazienkowe.

Szafka stojąca, wisząca, czy słupek?

Łazienki często urządza się w jasnych tonacjach kolorystycznych. Zabiegi kosmetyczne wymagają precyzji, więc i dobrego widzenia. Stąd dużo bieli i chłodnych barw w naszych toaletach – aby zwiększyć jasność pomieszczenia. Szafki mogą wpasowywać się w ten ton lub go przełamywać, wprowadzając nieco przyjemnego ciepła. Efekt ciekawego połysku wprowadzają fronty typu metalik. Popularne są jasny kolor dębu sonoma i ciemniejszy kolor drewna wenge. Nowocześniej wyglądają akcenty intensywnej czerwieni i czerni.

Łazienki są często dość ciasne, zwłaszcza w mieszkaniach w blokach. Dlatego stosuje się w nich wąskie szafki słupki. Wypełniają one nieduże miejsca obok umywalki lub sedesu, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Typowa szerokość to 30 cm. Inny sposób na pomieszczenie wszystkich potrzebnych akcesoriów to dodanie szafek wiszących, na przykład nad ustępem lub umywalką. Jeśli znajdzie się dość miejsca, warto rozważyć regał, zajmujący większość wysokości do sufitu.

Zagospodaruj przestrzeń nad i pod sprzętami łazienkowymi

Kiedy mieszkanie jest niewielkie, uciekamy się do wielu sztuczek, aby pomieścić potrzebne rzeczy. W łazience jest ich szczególnie dużo. Każdy z domowników ma tam swoje indywidualne akcesoria, a są jeszcze rzeczy do sprzątania i czyszczenia w domu. Najlepsze rozwiązanie to szczegółowo zaprojektowane meble do łazienki na zamówienie, robione na wymiar. Sęk w tym, że to też pracochłonne i kosztowne. Warto więc rozważyć meble uniwersalne, pasujące do wielu wnętrz.

Sprytnym rozwiązaniem jest np. szafka dopasowana do umywalki, zajmująca puste miejsce pod nią. W sam raz pomieści zapasowe kosmetyki, płyny do czyszczenia i czyste ręczniki. W sklepie AKORD są też dostępne większe szafki typu słupek, dopasowane do zamontowania nad pralką. Taka nadbudówka stanowi osobny kącik czystości, mały składzik na chemię domową, środki kosmetyczne i toaletowe.

Meble do łazienki warto dobrze przemyśleć, bo to wybór na lata. Domownicy przyzwyczajają się do otoczenia, w którym wykonują proste, codzienne czynności. Ciężko zamienić te nawyki, lepiej więc na etapie urządzania łazienki przewidzieć dość miejsca na półkach i regałach. Oszczędzi to nerwowego szukania pasty do zębów albo żelu do włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ