Podolodzy w Poznaniu – jakie dolegliwości stóp leczą najczęściej?

0
5434
Podolodzy w Poznaniu - jakie dolegliwości stóp leczą najczęściej?

Stopy to bardzo ważna część naszego ciała. To one utrzymują cały ciężar naszego ciała podczas chodzenia. Praktyka pokazuje jednak, że wiele osób nadal nie potrafi odpowiednio dbać o swoje stopy, co prowadzi do różnego rodzaju dolegliwości. Z jakimi chorobami stóp, najczęściej spotykają się podolodzy z Wielkopolskiego Centrum Zdrowej Stopy AnMedica?

Wrastające paznokcie – specjalność podologa

Przyczyn powstawania wrastających paznokci może być wiele. Niektóre z nich to :

  • zbyt ciasne obuwie
  • nadwaga
  • uraz mechaniczny
  • ciąża
  • czasami uwarunkowania genetyczne

Najczęściej jednak paznokcie zaczynają wrastać poprzez nieumiejętne ich obcinanie. Bardzo dużo osób zbyt krótko obcina paznokcie u stóp przez co zaburzony jest ich naturalny tor wzrostu. Podolodzy często spotykają się z tym schorzeniem. Leczenie w gabinecie AnMedica – Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy jest przeprowadzane za pomocą specjalnych klamer. Jest to bardzo skuteczna i co najważniejsze nieinwazyjna metoda terapii.

Grzybica stóp i paznokci

Grzybica jest już uważana za chorobę cywilizacyjną. Wiele osób ma skłonności do powstawania zakażeń grzybicznych. Nie jest to jednak kwestia nieodpowiedniej higieny. Często grzybicą możemy zarazić się w miejscach publicznych takich jak basen, czy sauna. Szczególnie powinni na nią uważać sportowcy oraz osoby pracujące w ciężkim, nieprzewiewnym obuwiu. Podolodzy z gabinetu AnMedica przestrzegają, że w leczeniu grzybicy jest nie tylko ważna odpowiednia terapia, ale także polepszenie ogólnego stanu układu odpornościowego.  Szczegóły znajdziesz na ich stronie: https://poznan-podolog.com/

Hiperkeratozy, czyli modzele i odciski

Noszenie nieodpowiedniego obuwia może powodować powstawanie zrogowaciałej skóry na stopach, poprzez ciągły ucisk lub tarcie. Najczęstszymi przypadkami są modzele i odciski. Te pierwsze powstają często przez noszenie zbyt luźnego obuwia, lub wrodzonych wad układu kostnego stopy. Odciski natomiast powstają poprzez regularny, punktowy ucisk na skórę. Oba przypadki najlepiej usunąć u podologa, który wyeliminuje nie tylko zmianę skórną, ale także przyczynę jej powstawania.

Jakie inne dolegliwości wyleczymy w gabinecie podologicznym?

Często pacjenci przychodzą z problemem pękających pięt, które są wynikiem złej pielęgnacji skóry. Brodawki wirusowe to także bardzo popularna dolegliwość, szczególnie u młodych osób. Podolodzy także zajmują się pielęgnacją stóp cukrzyków. Jest wiele schorzeń stóp, które potrafią znacznie obniżyć komfort chodzenia. Jeśli doskwiera nam ciągły ból stopy, lub niepokoi nas jej stan zdrowia, warto udać się do doświadczonego podologa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ