Plastyka powiek – to pomaga!

0
2821

Trudno zatrzymać upływ czasu, a każdy wciąż chce pięknie wyglądać i czuć się młodo. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, i to właśnie na niej najszybciej można zaobserwować proces starzenia. Zmarszczki, nieestetyczne worki pod oczami lub nadmiary skóry na powiekach powstające z wiekiem nie są pożądane. Korekcja powiek może sprawić, że spojrzenie ponownie zalśni młodzieńczym blaskiem.

Operacja plastyczna

Chirurg może skorygować wygląd powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad i sprawdza, czy nie istnieją przeciwwskazania do operacji, takie jak np. ciąża, stany ropne skóry, zaburzenia krzepliwości krwi i inne. Wykonuje się także serię badań, m.in. morfologię, OB, wskaźniki krzepnięcia, analizę moczu. Lekarz informuje pacjenta o tym, jak będzie wyglądał zabieg, gdzie będą cięcia, czy pozostaną blizny, czy wreszcie: jak się będzie przedstawiał efekt. Przed zabiegiem nie można zażywać preparatów obniżających krzepliwość krwi, takich jak np. aspiryna, oraz niektórych produktów spożywczych, o czym również poinstruuje lekarz. Więcej o plastyce powiek dowiedzieć się można tutaj.

Co robi chirurg?

Przed operacją podaje się znieczulenie miejscowe, a następnie w określonych miejscach dokonuje planowego wycięcia skóry. Koryguje się także mięsień okrężny oka. Lekarz usuwa nadmiar poduszeczek tłuszczowych, powstrzymuje krwawienie, a następnie zamyka warstwowo ranę. Wszystko trwa około 60 minut.

Po zabiegu należy bezwzględnie trzymać się zaleceń lekarza. Operowane miejsca chłodzi się lodem w torebce. Podczas spania i siedzenia głowa powinna znajdować się zawsze wyżej od serca. Przez okres 7 dni nie wolno stosować na okolice rany żadnych kremów.

Szwy zdejmuje się zwykle po upłynięciu pięciu dób. Obrzęki wokół oczu mogą utrzymywać się jeszcze przez kilka tygodni, natomiast zasinienia schodzą po około 14 dniach. Blizny po operacji są prawie niewidoczne, a efekt korekcji oczu można w pełni podziwiać dopiero po ustaniu wszystkich dolegliwości związanych z operacją.

Cierpisz z powodu opadających powiek? A może twoja samoocena jest zaniżona przez nieestetyczne worki pod oczami? Już nie musisz się martwić. Postaw na profesjonalistów. Postaw na plastykę powiek w tourmedica.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ