Pisanie w Internecie rozwija

0
1338

Są dwie teorie na temat tego, jak zostać dobrym dziennikarzem. Jedna mówi, że trzeba skończyć studia na wydziale dziennikarstwa, bo tylko wykształcenie kierunkowe daje umiejętności niezbędne w tym zawodzie. Inna mówi, że studiowanie tego kierunku wcale nie jest ważne, ponieważ fachu reporterskiego najlepiej uczyć się w praktyce, a do redakcji przyjść z innym wykształceniem. Chodzi o to, aby znać się na czymś poza samym warsztatem dziennikarskim i w tej specjalistycznej działce poruszać się jako reporter.

Zarówno jedno jak i drugie podejście może być słuszne. Na studiach – oprócz samej wiedzy – można zdobyć również szereg kontaktów, które okazują się potem przydatne w pracy zawodowej. Jednak dziennikarze praktykujący narzekają, że z uniwersytetu nie wynieśli praktycznych umiejętności, przygotowujących do objęcia stanowiska w telewizji, gazecie czy redakcji portalu informacyjnego.

Pójście na kierunek niezwiązany z dziennikarstwem też ma swoje plusy. Można przecież rozwijać swoje umiejętności w redakcjach portali jako wolontariusz, lub pisząc artykuły na potrzeby Internetu. Jest to najlepszy sposób na sprawdzenie się, Internauci oceniają – mniej lub bardziej merytorycznie – warsztat literacki i wiedzę piszącego, który dzięki temu może się poprawiać.

Jeżeli zainteresujemy się dziennikarstwem internetowym z pewnością bez problemu uda nam się odnaleźć w sieci serwisy, gdzie będziemy mogli opublikować nasze artykuły. Oczywiście o ile spełnią one wszystkie punkty regulaminu, jaki zazwyczaj znajdziemy w serwisach ogólnodostępnych.

http://www.jobston.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ