Jak ubierać się latem do biura.

0
1508

Wiosna w tym roku rozpieszcza nas niebywałym wręcz ciepłem. Ostatnie lata były nawet chłodniejsze niż obecny miesiąc. Zatem o wiele wcześniej niż w latach poprzednich zaczynasz sobie pytania co latem założyć do biura. Jeśli w Twojej firmie obowiązuje dress code, sprawę masz tam na pewno uregulowaną. Przy ścisłym biznesowym looku co najwyżej możesz „”poszaleć”” z kolorami odchodząc od granatów, czerni, czy szarości w stronę delikatniejszych pasteli. Jeśli jednak jedynym wymaganiem jest schludny, odpowiedni strój to sprawy się komplikują. Najlepszą radą jakiej można udzielić to: podglądaj! Przypatrz się jak ubierają się osoby pracujące na podobnych stanowiskach, podpytaj, co będzie stosowne, a co już może nie być akceptowane. Inaczej ubierać się muszą osoby mające kontakt z klientami, a inaczej osoby z back office.
Niezależnie jednak od tych odpowiedzi pamiętaj o kilku złotych zasadach:
1. Zawsze miej zakryte ramiona. Nawet w największy upał – praca to nie plaża.
2. Sukienka/spódnica nie powinna być krótsza niż 10cm nad kolano. Nawet jeśli Tobie to nie przeszkadza, możesz rozpraszać innych.
3. Staraj się nie ubierać pstrokato – jeden, dwa kolorowe akcenty czy elementy jak najbardziej są dopuszczalne, ale kolorowe bijące po oczach barwami kreacje zostaw na dyskotekę lub wakacje.
4. W biurze unikaj sandałów – najlepiej miej też zakryte palce. Jeśli jest bardzo gorąco możesz przecież do pracy przyjechać w sandałach i zmienić buty już na miejscu.
Pamiętaj, że mimo iż szata nie zdobi człowieka, to jednak jak Cię widzą tak Cię piszą

http://www.magiaperswazji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ