Pielęgnacja oczu

0
1800

Oczy … to zwierciadło naszej duszy. Wiele osób jest zdania, że patrząc w oczy innej osoby mogą wyczytać bardzo dużo na temat osobowości. Jednak, żeby zachwycać oczy musza mieć odpowiednią oprawę. To właśnie skóra wokół nich jest niezwykle delikatna oraz wymaga ona szczególnej troski w okresie codziennej pielęgnacji. W związku z czym to właśnie systematyczność oraz dobór kremów umożliwiają na zachowanie świeżego, a zarazem młodego spojrzenia na dłuższe lata. Skóra przedstawianych okolic jest bez wątpienia niezwykle cienka, a jednocześnie nie posiada gruczołów łojowych, które występują na całym ciele. Są one odpowiedzialne za produkcję łoju, czyli substancji, która odpowiednio chroni przed ogromną utratą wody. Faktem jest, że ich ubytek w skórze pod oczami oraz na powiekach czyni ją zdecydowanie bardziej podatną na aspekt utraty wilgoci, jak i również wysuszenie. W związku z czym intensywna praca mięśni, która jednocześnie jest związana z mimiką twarzy bądź mimowolnym mruganiem doprowadza do powstawania wielu zmarszczek mimicznych. W związku z czym okolice oczu wymagają naszej szczególnej troski oraz dostarczania prawidłowych składników, które jednocześnie doprowadzają do opóźniania procesu jej wiotczenia oraz starzenia się. Nie należy zapominać, iż tym najbardziej popularnym oraz trudnym do zwalczenia problemem stają się cienie, jak i również opuchnięcia pod naszymi oczami. To właśnie ich przyczyny mogą być tak naprawdę zróżnicowane. Wskazuje się, że niełatwo jest znaleźć odpowiedni sposób na eliminację oraz redukcję. Jednak na tym poruszony temat się nie kończy.

 

Cienie pod oczami

 

Cienie pod oczami stają się wynikiem alergii, jak i również atopowego zapalenia skóry bądź zmęczenia i zaburzeń pigmentacyjnych. W tym miejscu jest również mowa o nadmiernej ekspozycji na słońce. Należy mieć na uwadze, że opuchnięcia zwane workami pod oczami również powodowane są przez duża ilość czynników, do których można między innymi zaliczyć naturalny proces starzenia się naszej skóry, jak i również alergie bądź infekcje, a niekiedy nawet zaburzenia w pracy tarczycy. Bardzo często taką to przyczyną są liczne uwarunkowania genetyczne bądź niewystarczająca ilość snu. W trudnej walce z workami oraz cieniami pod naszymi oczami mogą również pomóc liczne kremy pod nasze oczy, które są dostępne na rynku. Wiele producentów obiecuje bardzo często wszelkie spektakularne efekty. Należy zadać pytanie czy tak naprawdę można im zaufać. W związku z czym, które tak naprawdę produkty należy wybrać? Należy pamiętać, że priorytetową podstawą w poszukiwaniu naprawdę dobrego kremu pod oczy staje się jego skład. Faktem jest, że rodzaj substancji czynnych w wybranym kosmetyku pozwala nam na odpowiednią weryfikację obietnic każdego producenta. Faktem jest, że jeden z bardziej korzystnych, a zarazem delikatnych dla naszej skóry składników są ziela świetlika lekarskiego. Bardzo dużo się o nim ostatnio słyszy. Podkreśla się, że to właśnie on znany jest z właściwości łagodzących, a jednocześnie zmniejsza opuchliznę wokół oczu czy przynosi ulgę w licznych stanach alergicznych. W związku z czym możemy go również znaleźć w kremach bądź żelach do pielęgnacji skóry naszych okolic oczu.

 

pielęgnacja oczuWybór najlepszego kremu

 

Podczas poszukiwań kremu należy zwróć uwagę na odpowiednią zawartość kwasów tłuszczowych oraz witamin. Bowiem w ogromnej ilości występują one między innymi w maśle shea. Podsumowując kwasy tłuszczowe wnikają bardzo głęboko w nasza skórę, a co za tym idzie nawilżają ją oraz zapobiegają wysuszeniu. Natomiast witaminy posiadają wpływ na zróżnicowane procesy w naszej skórze. Jest tutaj mowa na przykład o witaminie E – jest ona antyoksydantem. Witamina A odpowiednio stymuluje regenerację naszej skóry i produkcję kolagenu. Pamiętajmy, że masło shea przy pomocy właściwości odżywczych oraz regeneracyjnych redukuje występujące cienie pod oczami. Ma to na celu pozostawienie naszej skóry zdrowo wyglądającą oraz promienną. Nie należy zapominać,  że prawidłowy sposób pielęgnacji skóry w pobliżu oczu staje się kluczem do utrzymania zdrowego wyglądu.

 

Kremy pod oczy z bogatym składem

 

Najlepiej gdy nasz krem zawiera jak najwięcej składników odżywczych, jak na przykład różnego rodzaju oleje. Nie należy zapominać, że nawilżanie oraz odżywianie i ochrona przed środowiskiem zewnętrznym w szczególności zalecana jest w szczególności osobom posiadającym cerę skłonną do przedstawianego przesuszania. Poza tym to właśnie odbudowa bariery hydrolipidowej staje się przede wszystkim zadaniem kremów o charakterze intensywnie nawilżających. Tego rodzaju kremy są odpowiednie zwłaszcza dla wrażliwej okolicy naszych oczu. Należy o tym pamiętać właśnie przy wyborze odpowiedniego kremu pod oczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ