Stewia- nowy słodzik

0
1756
stewia

Cukier coraz częściej określany jest białą śmiercią. Bowiem powoduje on między innymi nadwagę, próchnicę, jak i również grzybicę praz problemy związane z koncentracją. W związku z czym cukier jest naprawdę groźny dla naszego zdrowia. Zatem musimy być przygotowani na to, że powinniśmy przygotować odpowiednią alternatywę. Dla osób przebywających na diecie problemem staje się trudne do opanowania pożądanie na słodycze. Wskazuje się, że jego najwłaściwszym rozwiązaniem mogą stać się syntetyczne słodziki. Jednak należy być świadomym, że tak naprawdę nie wszystkim osobom one przypadną do gustu. Bowiem smak aspartamu czy acesulfamu K i cyklaminianu sodu zdecydowanie różni się od używanego cukru, a liczne wątpliwości budzą również ich właściwości zdrowotne.

 

 

Różne związki chemiczne

 

Przedstawiając pierwszy związek ukazuje się, że to właśnie on podejrzewany jest jednak o działanie rakotwórcze oraz sprzyjanie koncentrowaniu się wapnia w naszym organizmie. Ostatni wymieniony jest nielegalny w Stanach Zjednoczonych, ponieważ może spowodować uszkodzenia wątroby oraz deformację płodu. Przedstawia się, że właśnie na tym tle bardzo dobrze wypada stewia. Jest to pochodząca z obszarów Ameryki Południowej roślina, która zawiera glikozydy. Ciekawostka jest, że  są one aż trzysta razy słodsze od popularnej na polskich stołach sacharozy. Można śmiało stwierdzić, że to właśnie ona stała się jednym z tych najbezpieczniejszych słodzików, a w odniesieniu do niektórych schorzeń używana jest stewiarównież jako lek – czyli najkrócej mówiąc posiada również właściwości lecznicze. Wiele osób zadaje pytania: czy warto jest zastąpić nią cukier? Inne bardzo często padające pytanie jest następujące: co tak naprawdę powinnaś wiedzieć o ukazywanej stewii zanim podejmiesz decyzję, żeby włączyć ją do prowadzonej diety? Czy naprawdę stevia jest słodzikiem bez wad? Pomimo ogromnej słodyczy ukazywana stewia tak naprawdę nie zawiera kalorii. Skutkuje to tym, że jej spożywanie w żaden sposób nie wpływa na pracę trzustki oraz poziom glukozy w naszej krwi. Podkreśla się dodatkowo, że stewię można spożywa

przez cukrzyków, a jej zawartość magnezu pozwala odpowiednio obniżyć tak istotne ciśnienie tętnicze. Tak zwane glikozydy stewiolowe w żaden sposób nie ulegają fermentacji.

 

Skutkuje to tym, że mamy możliwość jedzenia jej bez obaw o nasze zęby, ponieważ w przeciwieństwie do popularnego cukru to właśnie stewia w żaden sposób nie powoduje próchnicy. Poza tym wykazuje również działanie antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. W związku z czym może zapobiec ogromnemu rozwojowi schorzeń jamy ustnej oraz przewodu pokarmowego. Nie należy dodatkowo zapominać, iż w odróżnieniu od tak zwanego aspartamu to właśnie stewia idealnie znosi dość wysokie temperatury oraz w żaden sposób nie traci swoich właściwości nawet w gorącym piekarniku. Zatem możesz śmiało użyć jej na przykład do przygotowania domowych, a jednocześnie dietetycznych wypieków. Nie zapominaj jednak, iż niezawierająca żadnych kalorii nie może być jednak pożywką dla drożdży.

 

 

Smak stewii

 

Na temat smaku stevii opinie są mocno podzielone. Jednak przeważają pozytywne. Zdecydowana większość osób, którym stewia w żaden sposób nie przypadła do gustu próbowało wyłącznie słodzików na bazie tak zwanej maltodekstryny. Są napewno tańsze od ukazywanej stewii, ale wspomniana substancja zdecydowanie psuje ich smak. Poza tym maltodekstryna podnosi również wartość energetyczną słodziku, która jednocześnie może wynieść przeszło 50 kalorii na jedną łyżeczkę. Jak wygląda aspekt zakupu stevii? Przedstawia się, że niezwykle popularne w ostatnim czasie słodziki na bazie stewii można zakupić niemal w każdym supermarkecie. Warto mieć na uwadze, iż najlepiej jest słodzić potrawy suszonymi, a zarazem sproszkowanymi liśćmi stewii. Wskazane można zakupić w sklepach posiadających zdrową żywnoś

. Natomiast pod względem ceny wskazuje się, że to kwestia bardzo zróżnicowana. Jest to przede wszystkim uzależnione od składu słodzika.  Ciekawostką staje się, że opisywaną stevię można również uprawiać samodzielnie. Wystarczy mały ogródek albo niewielka doniczka. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie. Pochodzi ona z obszarów Ameryki Południowej, zawiera zbawienne glikozydy. Ciekawostka jest, że  są one aż trzysta razy słodsze od popularnej na polskich stołach sacharozy. Można śmiało stwierdzić, że to właśnie ona stała się jednym z tych najbezpieczniejszych słodzików, a w odniesieniu do niektórych schorzeń używana jest również jako lek – czyli najkrócej mówiąc posiada również właściwości lecznicze. Wiele osób zadaje pytania: czy warto jest zastąpić nią cukier? Oczywiście, że tak. I aktualnie coraz więcej osób to właśnie robi. Część producentów na przykład czekolad też się do tego przychyliła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ