Praca zawodowa i praca w domu z całą pewnością nie pomagają w utrzymaniu zdrowych i zadbanych paznokci, a przecież piękne i delikatne dłonie to jeden z największych atrybutów każdej kobiety. Tutaj z pomocą przychodzą tipsy, które bardzo skutecznie mogą zamaskować niedoskonały wygląd naszych naturalnych paznokci. Aby tipsy wyglądały naturalnie, niezbędna jest ich prawidłowa aplikacja. Zastanawiasz się jak wybrać klej do tipsów? Służymy poradą.
Dobry klej to podstawa
Tipsy mogą wyglądać tak samo dobrze, jak naturalne paznokcie. Niestety, bardzo często zdarza się, że osiągnięty efekt jest bardzo daleki od doskonałego. Najczęstszym problemem jest sztuczny, nieestetyczny wygląd, co jest wynikiem stosowania nieodpowiedniego kleju.
Bardzo często zdarza się, że do aplikacji tipsów używany jest zwykły klej. Jest to karygodny błąd. Co prawda różnice w składzie kleju do tipsów i zwykłego są znikome, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że produkty, które możemy kupić w większości sklepów, pozbawione są substancji chroniących płytkę paznokcia. W rezultacie nie tylko nie uzyskamy dobrego efektu, ale przy okazji zniszczymy też paznokcie. Profesjonalny klej do tipsów jest niewiele droższy od zwykłego, a różnicę zobaczysz już po pierwszym użyciu.
Pewne mocowanie
Warto pamiętać, że na rynku oferowane są dwa rodzaje kleju do tipsów. Pierwszy z nich jest łagodny dla paznokci, ale nie zapewnia super-mocnego chwytu. Najczęściej jednak okazuje się wystarczający. Jeżeli to rozwiązanie zawiedzie, wtedy warto sięgnąć po drugi rodzaj kleju, który wykazuje znacznie silniejsze działanie. Nie jest już tak bezpieczny dla paznokci, jednak wciąż pozostaje znacznie bezpieczniejszy od normalnego kleju.
Na co zwrócić uwagę?
Kupując klej do tipsów, warto wziąć pod uwagę szybkość wysychania preparatu. Kleje szybkoschnące dedykowane są dla osób z dużym doświadczeniem. Jeżeli wcześniej nie miałaś do czynienia z tipsami, zdecyduj się na klej wolnoschnący.
Ważnym czynnikiem jest też sposób aplikacji preparatu. Do prawidłowego mocowania, wymagana jest cienka i równomierna warstwa spoiwa. Najwygodniejszym aplikatorem będzie pędzelek. Zakraplacz lepiej pozostawić zawodowym kosmetyczkom.