Pellet na terenie całej Polski – jaki wybrać, gdzie kupować, jak zamawiać?

0
577
Pellet

Pellet to paliwo, którego popularność zwiększa się wraz z każdym sezonem grzewczym. Na stosowanie pelletu decydują się różne grupy odbiorców. Z jednej strony, wybierają go ci, którym zależy na paliwie stosunkowo tanim i atrakcyjnym w użyciu, zdolnym wytworzyć wystarczającą ilość energii cieplnej. Również osoby pragnące ogrzać budynki dużych rozmiarów (hale fabryczne, szpitale, szkoły) decydują się właśnie na korzystanie z pelletu. Warto też wspomnieć o jego ekologicznych parametrach. Poniżej udzielamy kilku porad dla osób przygotowujących się do startu sezonu grzewczego. Dowiesz się jak wybrać dostawcę pelletu oraz na co zwrócić uwagę przeglądając dostępne wersje tego paliwa.

Pellet w twoim zasięgu – czyli pellet ekologiczny

Omawiając temat pelletu warto od razu wspomnieć, że jest to paliwo ekologiczne, w pełni naturalne oraz wytwarzające minimalną ilość szkodliwych związków chemicznych. Dzięki temu, spalanie pelletu przebiega wyjątkowo korzystnie, zarówno z perspektywy użytkowników jak i środowiska naturalnego. W trakcie spalania nie uwalniają się bowiem nadmierne ilości zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim tak często występujące w paliwach na bazie węgla – związki siarki i azotu.

Dlatego pellet jest paliwem popularnym nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami – w wielu państwach Unii Europejskiej. Rosnące każdej zimy zużycie pelletu pociąga za sobą pozytywne konsekwencje, w postaci jego coraz łatwiejszej dostępności. W okresie zimowym niemal każdy skład opału posiada na stanie duże ilości pelletu. Dodatkowym ułatwienie jest fakt, że coraz więcej dostawców oferuje możliwość nie tylko zakupu, ale również zamówienia usług transportu pelletu.

Do takich należy firma Sam-Bud-Rol, oferująca pellet naturalny najwyższej klasy. Z jej produktami zapoznasz się w największych polskich miastach, między innymi: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Kielce, Rzeszów, Gorzów, Opole. Zlokalizowane w nich składy opału dysponują różnymi wersjami pelletu, dostosowanymi do potrzeb różnych grup klientów.

Pellet wysokiej klasy dla twoich potrzeb grzewczych

Pellet odznacza się stosunkowo wysokimi parametrami grzewczymi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę cenę tego paliwa oraz średnie tempo jego zużycia. Jeśli zależy ci na wyborze pelletu, które nie okaże się paliwem podrabianym, wówczas warto zwrócić uwagę na stan jego granulków. Powinny być jednorodne kolorystycznie (beżowe, słomiane, pomarańczowe, żółte) oraz posiadać cząstki o podobnych rozmiarach. Należy unikać paliwa, które emituje dziwną, nienaturalną woń – na przykład zapach środków klejących bądź innych lepiszczy. Pellet powinien być w całości wykonany ze środków naturalnych, występujących w naturze.

Warto też zwrócić uwagę na poziom wilgoci (który w przypadku pelletu potrafi być wyjątkowo niski) oraz na ilość wytwarzanego w trakcie spalania popiołu. Te dwa parametry w przypadku pelletu wypadają niezwykle korzystnie, nawet atrakcyjniej niż w częstych alternatywach względem pelletu – na przykład ekogroszku. Tym samym, spalanie pelletu nie wytwarza zbyt dużej ilości zanieczyszczeń, a tym samym przyczynia się do przedłużenia trwałości i żywotności całego kotła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ