Pasożyty w organizmie – jak sobie z nimi radzić?

0
1745

Organizm człowieka każdego dnia ma do czynienia z tysiącami różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami. Mowa nie tylko o zarazkach, bakteriach ale i pasożytach. Są one o tyle groźne, że nie można się przez nimi obronić w czasie rzeczywistym. Wspomniane wcześniej zagrożenie jest miniaturowych, często nie widocznych gołym okiem rozmiarów i nawet nie zdajemy sobie sprawy ze styczności z nimi. Jak to możliwe, że tak niewielkich rozmiarów osobniki powodują tak ogromne dla zdrowia i życia zagrożenie?

O tyle o ile ludzki organizm potrafi sobie poradzić z różnego rodzaju wirusami i bakteriami z pasożytami idzie mu o wiele gorzej, nawet pomimo wysokiego poziomu odporności. Pasożyty to niezwykle podstępne organizmy, które przez lata opracowały indywidualne plany przedostawania się do ludzkiego układu pokarmowego, bo właśnie ta część organizmu jest w większości najbardziej atrakcyjnym miejscem bytowania. Wystarczy niedomyty owoc, warzywo a nawet brudne ręce czy kontakt z zarażoną osobą, aby w naszym organizmie zamieszkał pasożyt.

Diagnoza obecności pasożytów w ludzkim ciele nie należy do najłatwiejszych i poległ na niej już niejeden lekarz. Objawy przypominają po prostu złe samopoczucie i dotyczą głównie bóli głowy, brzucha, problemów z trawieniem i wypróżnianiem. 100% pewność może dać tylko specjalistyczny test na obecność pasożytów wykonany na podstawie próbek kału. Kiedy mamy już pewność, że problem pasożytów dotyczy właśnie nas lub członka najbliższej rodziny należy podjąć leczenie i uwaga… doprowadzić je do końca.

Odrobaczanie człowieka zarażonego pasożytami nie wystarczy. Kuracja powinna obejmować wszystkich członków rodziny – domowników oraz osoby spoza domu, które mają bliski kontakt z wcześniej wymienionymi osobami. Tylko w tej sytuacji możemy mieć pewność, że wyleczona osoba nie zarazi się ponownie w najbliższym czasie.

Na rynku dostępnym jest wiele kuracji odrobaczających począwszy od ultradźwięków, medycynę konwencjonalną oraz naturalną. Różnią się one nie tylko czasem trwania kuracji, ceną ale i wpływem na ogólne zdrowie pacjenta. Wytruwając pasożyty w naszym organizmie – bo takie zadanie ma przed sobą kuracja, pamiętajmy że nie musimy zatruwać także siebie. Różnego rodzaju farmakologia możliwa do kupienia wyłącznie na receptę wiąże się z oddziaływaniem na nasz organizm. Alternatywą są naturalne preparaty na pasożyty oferowane przez znanych producentów takich jak Invent Farm, którego także innego rodzaju preparaty dostępne są do kupienia w aptekach czy sklepach zielarskich. Sięgając po wyroby na bazie naturalnych składników koniecznie należy upewnić się, że nie pochodzą one z nieznanego źródła.

Analizując obecność pasożytów w codziennym środowisku, w jakim każdego dnia przebywa człowiek, mówi się, że profilaktyczne odrobaczanie warto jest przeprowadzać średnio raz na pół roku. Chcąc zapobiec zarażeniu pasożytami dobrze jest poświęcić więcej czasu na higienę osobistą zwłaszcza poza domem ale także higienę w kuchni, kiedy to do naszego domu wraz z zakupami trafiają różnego rodzaju produkty spożywcze.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ