Pakowanie samochodu na wakacje

0
1421

Pakowanie samochodu na wakacyjny wyjazd to tylko z pozoru prosta sprawa. Nie wystarczy tylko wrzucić do bagażnika walizek. Często łączy się to z koniecznością żmudnego układania lub szukania dodatkowego miejsca. Jak pakować się w sposób sprawny i jak najbardziej efektywny?

Przede wszystkim zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Ciężkie przedmioty zawsze układajmy na spodzie bagażnika, dociskając je do tylnej kanapy. Zabezpieczy to je przed przemieszczeniem się do przodu auta. Mniejsze przedmioty wkładajmy w miejsca pomiędzy tymi ciężkimi, możliwie najciaśniej. Kategorycznie unikajmy pakowania się ponad linię siedzeń. Takie przedmioty w przypadku każdego gwałtownego hamowania będą przemieszczać się do przodu pojazdu.

W wypadku całkowitego zapełnienia bagażnika możemy wykorzystać kabinę pasażerską. Najlepiej wykorzystać do tego podłogę. Żadnych rzeczy nie układa się na tylnej półce, w razie wypadku mogą one spowodować poważne obrażenia, ograniczają także widoczność. Przedmioty w kabinie pasażerskiej najlepiej przewozić w specjalnych siatkach, zapobiegnie to przemieszczaniu się ich we wnętrzu samochodu. Dobrze także skorzystać ze specjalnego bagażnika dachowego, ułatwi nam to zdecydowanie pakowanie.

www.starszeauta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ