Optyczne powiększenie salonu – fototapeta z głębią

0
3735

Chcesz mieszkać w dużym, przestronnym mieszkaniu, ale przeprowadzka nie jest możliwa. Większość z nas mieszka w zdecydowanie za małych wnętrzach.Kuchnia, salon, sypialnia mogłyby być troszkę większe, ale ściany nie są z gumy. To może wydawać się dziwne, ale Nawet 250 m2 bywa maleńkie. Powód jest prosty. Lubimy duże przestrzenie, gdyż kojarzą nam się z luksusem oraz swobodą. Tylko jak wyczarować z małego salonu = duży salon, gdy mieszkamy w bloku? Pomożemy optycznie powiększyć Twój salon fototapetą ze sklepu www.Art.widi.pl

Modnym pomysłem na optyczne powiększenie mieszkania jest naklejanie na ścianę fototapety powiększającej wnętrze. Za chwilę przekonasz się, czy warto takie rozwiązanie zastosować we własnym mieszkaniu. Każde ogłoszenie o sprzedaży lub budowie domu zawiera informację o powierzchni mieszkalnej. Ta informacja jest bardzo ważna, gdyż określa ile miejsca będziemy mieli w nowym lokalu oraz czy będziemy w stanie pomieścić w nim domowników, nasze rzeczy, meble i psa – jeżeli go mamy. Powierzchnia obok ceny i lokalizacji jest kluczowa. Nasuwa się pytanie. Dlaczego kupujemy duże mieszkanie, gdy moglibyśmy pomieścić się w małym? Odpowiedź leży w naszej naturze. Lubimy duże przestrzenie, gdyż czujemy się w nich dobrze i swobodnie. Często bywa, że nasze oczekiwania co do przestrzeni zmieniają się po zakupie lokalu. Przed zakupem wydawało się większe, ale po wstawieniu mebli diametralnie się zmniejszyło. Jeżeli czujesz, że przyszła chwila na powiększenie wnętrza możesz zaspokoić pragnienie fototapetą optycznie powiększającą wnętrze, czyli tak zwaną fototapetą przestrzenną.

Trzy przykłady tematów dla doskonałej fototapety z głębią 3d

fototapeta-plaza

Szeroka perspektywa krajobrazu – Wspaniałe wzory fototapet z krajobrazem natury od górskich widoków po nadmorskie plaże. Natura daje nam impuls do aktywnego stylu życia. Natura sprawia, że czujemy pogodę ducha i zachwyt, ale najważniejszą cechą fototapety z krajobrazem będzie optyczne powiększenie wnętrza. Odległy horyzont tworzy przestrzeń oraz złudzenie głębi, które przeniosą swoje walory na kanwę mieszkania. Dekorując ścianę fototapetą z krajobrazem poczujesz przestrzeń, swobodę oraz koloryt wspaniałego pejzażu. Doskonałym pomysłem na dekorację z krajobrazem – aby stała się nowoczesna – jest zmiana koloru na jednolitą sepię lub kolor czarno biały. Prosty zabieg graficzny bardzo dużo zmieni w odbiorze walorów dekoracyjnych fototapety.

Graficzne fototapety z tunelem 3d – Doskonałe wzory, ale tylko do nowoczesnych wnętrz. Idealnie komponują się ze stylem minimalistycznym, a ich zdolność optycznego powiększenia wnętrza jest bezapelacyjnie największa. Dekoracje najczęściej znajdziesz w kolorze szarym lub brązowym, ale możliwe jest również wyszukanie wzoru fototapety o motywie tuneli z wyróżnionym akcentem kolorystycznym np: czerwonym, fioletowym, turkusowym tzw. one-color. W fototapetach z tunelem 3d najważniejsza jest głębia oraz dość surowa stylistyka. Przenikające się nawzajem linie poziome i pionowe wprowadzają zaciekawienie. Wybierając dekorację z nowoczesnym tunelem musisz wiedzieć, że najważniejszym aspektem będzie odpowiednie jej zaprezentowanie. Powinna to być przemyślana decyzja oparta na wiedzy o podstawowych prawach optyki. Szczęśliwie nie musisz się na tym znać. Za chwilę wszystko wyjaśnimy.

fototapeta-tunel

Fototapety z uliczkami – Romantyczne, włoskie lub francuskie. Fototapety z motywem uliczki imitują fragment miasta, który znajduje się tuż za rogiem Twojego mieszkania. Złudzenie jest na tyle wiarygodne, że dekorację z uliczką możesz pomylić z rzeczywistością. Pamiętaj jednak, że uliczki jako temat dekoracji są idealnym wyborem dla wnętrz w stylistyce tradycyjnej, ale jak zawsze jest to kwestia gustu oraz indywidualnej optyki. 

Zasady optyki przy wyborze fototapety powiększającej pomieszczenie

Małe wnętrza są wymagające i kapryśne. Lubią jasne kolory fototapet, które powiększają wizualnie. Chcesz to sprawdzić? Połóż koło siebie dwa pudełka. Jedno w czarnym, a drugie w białym kolorze. Zaskakujące wrażenia wzrokowe. Białe wydaje się większe, a ciemne mniejsze. Podobnie będzie z Twoim pokojem. Naklej na ścianę jasną fototapetę, np: kremową, beżową, szarą, a uzyskasz wrażenie, że pokój stał się większy. Zastosuj fototapetę ciemną, aby pomniejszyć. Możesz dowolnie sterować kolorem, ale kolor, to dopiero początek. Czas na ułożenie grafiki. Pionowe linie wysmuklą wnętrze, a poziome poszerzają. Naklej na ścianę fototapetę z kolumnami, pionowymi paskami, tunelem z nowoczesną kolumnadą, drzewa w lesie, a Twoje wnętrze stanie się wizualnie wyższe. Możesz łączyć wspomniane prawidła we własną kompozycję idealnej fototapety do naklejania na ścianę. Przykładem może być fototapeta z motywem lasu, która posiada zarówno pionowe linie w postaci pni drzew, jak i poziome: ściółka, łąka, linia horyzontu. Aby upewnić się w idealnym wyborze możesz poprosić w sklepie z fototapetami o wizualizację fototapety we własnym wnętrzu. Taka operacja jest możliwa i niektóre sklepy mają ją w swojej ofercie.

Wizualizacja fototapety w pomieszczeniu – pewny wybór bez pomyłek

Niektóre sklepy posiadają w ofercie aranżację fototapety we wnętrzu. Warto skorzystać z okazji i upewnić się jaki efekt uzyskamy po naklejeniu fototapety. Wystarczy przesłać zdjęcie salonu lub sypialni i wybrać wzór tapety, który ma zostać w niej zaaranżowany. W odpowiedzi uzyskujemy wizualizację naszego pomieszczenia z wklejoną fototapetą. Koszt aranżacji zależy od cennika, ale w sklepie z fototapetami www.art.widi.pl taką aranżację można uzyskać za darmo.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ