Nowa era domów z drewna

0
1063
Nowa era domów z drewna

Myśląc o typowym domu zazwyczaj mamy przed oczami mały, ceglany domek albo wielki kilkupiętrowy blok. Wyobrażenia te zależą od tego, w jakim domu się wychowaliśmy. Mówi się, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. W tym kontekście, nie trudno jest zrozumieć, dlaczego tak wiele osób w momencie poszukiwania nowego lokum decyduje się na to, co już zna. Często ludzie, którzy większą część swojego życia spędzili w dużym, wolnostojącym domu jednorodzinnym, nie wyobrażają sobie przeprowadzki do, ich zdaniem, ciasnego mieszkania w bloku. Przeraża ich również stosunkowy brak prywatności. Zasada ta działa też w drugą stronę. Osoby przyzwyczajone do mieszkania w bloku nierzadko na pytanie o to, czy przeprowadziłyby się do domku poza miastem odpowiadają, że raczej nie zdecydowałyby się na to. Brakowałoby im sąsiadów, z którymi pozostają w na tyle bliskich kontaktach, że wzajemnie pilnują sobie dobytku. Brakowałoby im również dobrych połączeń komunikacji miejskiej oraz ciekawego życia miasta. Domy wolnostojące rzadko znajdują się w centrum miast.

Ciekawe jest to, że niewiele osób wyobraża sobie typowy dom, jako dom wykonany z drewna. Kojarzy się on bardziej z chatką drwala pośrodku lasu. Jednak nie ulega wątpliwości, że domy z drewna w ostatnich latach zyskują na popularności. Na rynku możemy zaobserwować pojawianie się coraz to nowych producentów oferujących takie rozwiązanie. Drewno jest materiałem naturalnym, przyjaznym dla człowieka. Ma ono zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci, co dobrze wpływa na mikroklimat w pomieszczeniach. Jest również stosunkowo łatwo dostępne. Domy wykonane z drewna są tańsze i dzięki nowoczesnej technologii można je bardzo szybko zbudować. Firmy często posługują się gotowymi szkieletami i szablonami takich domków, ale w swojej ofercie mają nierzadko propozycję skorzystania z usług architekta i samodzielnego zaprojektowania przyszłego domu. Na wsi można już zauważyć coraz liczniej pojawiające się parterowe domy z drewna. Są one bardzo praktyczne i ekonomiczne.

Na pewno wiele osób ma jednak obawy, co do trwałości domów z drewna. Powszechnie wiadomo, że drewno jest materiałem łatwopalnym. Dlatego też, wiele osób nie decyduje się na nie z obawy przed ewentualnym pożarem. Tutaj również z odsieczą przybywa nowoczesna technologia. Nowo stawiane domy wykonane są w sposób gwarantujący może nie tyle brak podatności na ogień, co zapewniający wolniejsze spalanie. Istnieje również możliwości zabezpieczenia takiego domu przed pożarem z zewnątrz. Służą do tego specjalne płyty. Nie należy się obawiać mieszkania w drewnianym domu. Nie są to liche domki letniskowe, lecz prawdziwe, stabilne i pewne domy całoroczne. Zdając się na architekta, jesteśmy w stanie za niewielkie pieniądze, zaprojektować sobie dom spełniający wszystkie nasze wymagania. Co więcej, dom ten będzie bardzo estetyczny i nowoczesny. Skończyła się era nieciekawych, prostych i przyciężkich drewnianych domów. Wkraczamy natomiast w nową epokę lekkich, tanich i pięknych domków wykonanych z drewna.

http://www.kopalniamarzen.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ