Morskie gadżety dla pasjonatów stylu marynistycznego

0
2081
Morskie gadżety dla pasjonatów stylu marynistycznego

Jak wybrać morskie gadżety dla miłośników morza? Niezależnie od okazji, naszych bliskich i znajomych możemy obdarowywać na różne sposoby. Możemy zapytać wprost o to co chcieliby od nas dostać, ale to droga na skróty. Warto sprawić im niespodziankę i  samemu wybrać dla nich upominek, zwłaszcza kiedy mamy pojęcie na temat ich zainteresowań. W tym wypadku rozważamy morskie gadżety, które są nie tylko świetnym prezentem, ale też mogą podkreślić wyjątkowy, marynistyczny styl naszego mieszkania.

Kawa czy herbata?

Doskonałym pomysłem last minute dla każdego hobbysty, niezależnie od kierunku jego zainteresowań jest… kubek. To praktyczny prezent, z którego obdarowany będzie korzystał często. Na porcelanowych i ceramicznych kubkach znaleźć można rozmaite motywy i wzory. Nie zabraknie takich w żeglarskim stylu. Najbardziej oczywiste będą te z kotwicą czy kołem żeglarkim, ale znajdą się też takie z żaglowcami czy latarniami morskimi. Więcej kubków najlepiej sprawdzi się razem z dzbankiem… oczywiście marynistycznym. Dzięki nim obdarowany będzie mógł przyozdobić swoją kuchnię prawdziwie morską kolekcją.

Coś mocniejszego

Mocniejsze trunki nie są wskazane na czas rejsu. Mogą za to być dobrym elementem rozmów o morskich wyprawach. W barku oprócz samych napojów nie może zabraknąć korkociągów, kieliszków i innych akcesoriów. Znajdą się takie z subtelnymi morskimi motywami jak i naprawdę efektowne. Na przykład butelka z zestawem do wina w środku. Na pozór zwykła butelka, wyrzucona gdzieś na brzeg i zapomniana. Tymczasem to szkatułka mieszcząca otwieracz i akcesoria do butelki. Jej nieoczywisty wygląd oraz funkcja sprawia, że wspaniale udekoruje nasz barek lub szklaną gablotkę w salonie.

Spinki do mankietów

Prawdziwy gentelman nie nosi zbyt wiele biżuterii. Ograniczone są też rodzaje ozdób, które tradycyjnie noszą mężczyźni. Do takich zaliczają się –  obok zegarków i obrączek – spinki do mankietów. Warto dobrać je nie tylko pod inne elementy biżuterii i stroju, ale również charakter właściciela. Na szczęście wybór jest naprawdę duży: od prostych wzorów, przez zawierające inicjały noszącego, po wyszukane miniatury rzeczy, które nas otaczają. Dla miłośnika morza – spinki w kształcie telegrafu maszynowego (urządzenie służącego do komunikacji pomiędzy mostkiem kapitańskim a maszynownią statku), kotwic, żaglówek czy kół sterowych.  To bardzo praktyczny gadżet, który zadowoli wszystkich pasjonatów, a także będzie się świetnie prezentował przy różnych okazjach.

Dla czytelnika

W miarę kiedy rośnie biblioteczka zaprawionego czytelnika, maleje ilość miejsca na kolejne tomy. Część z nich chcielibyśmy mieć pod ręką, na biurku lub stoliku. Jeżeli osoba, którą chcemy obdarować jest nie tylko miłośnikiem morza, ale też znajduje odprężenie w dobrej lekturze, warto podarować jej podpórki w stylu marynistycznym. Na ich podstawce może spoczywać miniaturka jachtu lub kotwicy czy koła sterowego. Taki prezent nie tylko doda odpowiedniego klimatu gabinetowi, ale będzie pamiątką, na którą z pewnością obdarowana osoba spojrzy nie raz.

Morskie gadżety dla pasjonatów

Jak widać wybór morskich gadżetów jest ogromny, a nie wyliczyliśmy wszystkich możliwości. Mieszczą się one w różnych przedziałach cenowych, zatem nie ma obaw, że nie znajdziemy czegoś na naszą kieszeń. Po zapoznaniu się z naszymi przykładami na pewno wybierzecie coś co spodoba się osobie, którą zamierzacie obdarować, a także pozwoli dodać jej mieszkaniu marynistycznego stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ