Meble do pokoju dziecięcego dla dziewczynek

0
552
Meble do pokoju dziecięcego dla dziewczynek

Pokój dla dziewczynki, który jest bezpieczną i kreatywną oazą pozwala dziecku rozwijać swoją wyobraźnię i czuć się komfortowo, „jak u siebie”. Pokoje dla dziewczynek stereotypowo kojarzą się z czymś na wzór krainy księżniczek, ale przecież pomysłów na ich urządzenie mogą być tysiące. Jak zatem dobrać meble do pokoju dziewczynki i jakie aranżacje są obecnie modne?

Pokój dziewczynki – stwórz coś wyjątkowego

Róż i księżniczki – chociaż tak właśnie kojarzone są pokoje dziewczynek i wiele z nich bardzo lubi takie motywy, jednak nie każdy dziewczęcy pokój musi być skazany na taki właśnie wystrój. Kolekcje mebli popularnych i cenionych producentów bogate są w różnego rodzaju motywy, wśród których znajdzie się coś dla miłośniczek zwierząt, śmiesznych stworków, a nawet podwodnych krain.

Jeśli chodzi o motywy możliwości mamy więc ogrom np. bajkowe meble dla dzieci. W każdym jednak pokoju małej damy powinien znaleźć się taki zestaw mebli, który pozwoli jej wygodnie w tym pokoju odpoczywać, bawić się i uczyć. Niezbędne więc będzie łóżko, biurko, szafa, regał i ewentualnie komoda. Szukając odpowiednich mebli dla córki warto zwrócić uwagę przede na ich bezpieczeństwo. Będzie ono zazwyczaj potwierdzone atestami, ale i sama konstrukcja danych mebli dużo powie nam na temat ich bezpieczeństwa. Konstrukcje muszą być solidne i mocne. Taki zestaw bezpiecznych mebli pozwoli urządzić pokój dziewczynki w sposób bardzo funkcjonalny, umożliwiając stworzenie w pokoju strefy do snu i odpoczynku oraz do nauki oraz zabawy. Dobrze zadbać też o to, by urządzić pokój tak, by było w nim sporo miejsca do przechowywania – to pozwoli zachować przestrzeń w ładzie i porządku.

Wygodne łóżko i solidne biurko

Biurko i łóżko to bez wątpienia najważniejsze meble w pokoju każdego dziecka – od przedszkolaka aż po wiek szkolny i nastoletni. Wybierając dla dziewczynki odpowiednie łóżko warto wybrać takie o wymiarach 160×80 cm, a będziemy mieli pewność, iż posłuży dziecku minimum kilka lat. Poza tym, by łóżko było ciekawe wizualnie, warto także zadbać o to, by wybierany mebel był solidny. Jeśli kupujemy łóżko dla kilkulatki warto wybrać takie, które posiada barierkę chroniącą dziecko przed upadkiem podczas snu. Dobrym rozwiązaniem będzie także łózko z szufladą, w której można wygodnie przechować pościel lub zabawki córki.

Znaczenie ma także odpowiednie biurko, które umożliwi i naukę, i zabawę. Biurko powinno mieć taką wysokość, by dziecko mogło wygodnie przy nim siedzieć. Optymalna wysokość biurka dla dziewczynki w wieku szkolnym to około 75 cm – dziecko siedząc przy biurku powinno mieć proste plecy, a także stopy oparte w całości o podłogę i łokcie oparte luźno o blat. Dobrze jest, gdy blat ma szerokość około 100 cm i jest głęboki na ok. 60 cm. Takie wymiary to gwarancja, iż dziewczynka postawi sobie bez przeszkód na nim komputer, a także rozłoży zeszyty i książki podczas odrabiania pracy domowej. Dobrze jest pomyśleć nad biurkiem, które posiada szuflady lub szafki – dzięki temu można utrzymać porządek przechowując w nich akcesoria szkolne i materiały edukacyjne czy plastyczne. Także krzesło do biurka powinno być odpowiednio dostosowane. Ciekawym i dobrym rozwiązaniem jest krzesło z wyprofilowanym oparciem odpowiadającym budowie kręgosłupa – z wcięciem w części lędźwiowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ