Leki na hemoroidy bez recepty – czopki

0
1273

Choroba żylaków odbytu – hemoroidy, jest na tyle doskwierająca, że potrafi w znaczny sposób obniżyć życie chorego. W zależności od nasilenia objawów, zaleca się określone leczenie tabletkami, maściami lub czopkami.

Objawy choroby to między innymi świąd w okolicach odbytu, wyczuwalne zgrubienia, krwawienie podczas oddawania stolca, pieczenie oraz ból.
Wiele osób boi się mówić o tej przypadłości, a sama myśl pójścia do lekarza sprawia im dyskomfort. Istnieją jednak leki bez recepty, które w początkowych objawach mogą pomóc.

Najszybszą metodą wspomagania się w trudnych chwilach są czopki.
Czopki na hemoroidy bez recepty są najlepiej działającym preparatem w walce z hemoroidami, nawilżają wrażliwe i podrażnione okolice natychmiastowo przynosząc ulgę choremu. Leki w tej postaci działają miejscowo, nie wchłaniając się do krwiobiegu. Ich działanie niwelujące obrzęki, zapalenie, świąd oraz ból szybko przynosi ulgę w nieprzyjemnych sytuacjach.
Zazwyczaj w skład takich czopków wchodzą hialuronian sodu, benzokaina, lidokaina, tetrakaina, tanina, tribenozyd oraz wyciągi roślinne z koszyczka rumianku, nagietka, nasion kasztanowca, ruszczyka czy też pięciornika. Lek na bazie ziół z pewnością nie może zaszkodzić i sprawdzi się w lekkich stanach zapalnych.

Czopki na hemoroidy bez recepty z hialuronianem potasu działają nawilżająco, łagodząc nieprzyjemne objawy, a także przyśpieszają gojenie podrażnień wynikających z wypróżniania i regenerują śluzówkę, która przyczynia się do zdrowia tych okolic. Tanina oraz związki występujące w korze dębu i kłączu pięciornika sprawdzą się natomiast w krwawieniach, kiedy potrzebne jest działanie ściągające.

Wszystkie działania, jakie powinien wywoływać dobry lek na żylaki odbytu łączą się w czopkach z wyciągiem z nasiona kasztanowca. Jest to idealny lek przed umówioną wizytą, lub gdy ta wizyta jest nam zbyt straszna. Działa przeciwzapalnie, uszczelnia naczynia krwionośne i uelastycznia je, hamując krwawienie.

Pamiętać należy jednak, że jeśli objawy są zbyt nasilone to należy udać się z nimi do lekarza, choroba jak każda inna, wymaga leczenia.

https://www.hemoroidy24.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ