Kupujemy męski portfel skórzany – na co zwrócić uwagę?

0
1035
męski portfel skórzany

W obecnym czasie mimo, że zmieniliśmy sposób płatności z gotówki na karty płatnicze, nadal potrzebujemy posiadać przy sobie etui lub portfel na nie przede wszystkim po to, by wszystkie karty znajdowały się zawsze w zasięgu ręki, bez ryzyka ich zagubienia. Wielkość portfeli oraz trendy zmieniają się dynamicznie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego, męskiego portfela?

Rozkładany czy mały męski portfel?

Niezależnie od tego, czy wybieramy portfel dla siebie, czy ma być to prezent dla bliskiej osoby, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób będzie on nam służyć. Jeśli chcemy kupić portfel stricte do przechowywania gotówki najlepiej zdecydować się na zakup wygodnego, najlepiej składanego, skórzanego portfela, w którym znajdziemy osobne miejsce na bilon oraz minimum dwie przegrody na banknoty. Jeśli natomiast potrzebujemy portfela z myślą o dokumentach oraz jedynie niezbędnych kartach płatniczych warto sięgnąć po mniejszy portfel, który łatwo pomieścimy w kieszeni kurtki, czy spodni.

Najbardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami, mimo zmieniających się trendów pozostają uniwersalne konstrukcje – damskie i męskie portfele skórzane posiadające sporo miejsca na gotówkę, karty płatnicze, dowód rejestracyjny samochodu, czy zdjęcia najbliższych osób. W opozycji do nich stoją cienkie portfele slim wallet, w których zazwyczaj pomieścimy nie więcej niż kilka kart płatniczych, prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich panów ceniących sobie minimalizm, ale też wszystkich tych osób, które będąc aktywnymi zawodowo, podczas spotkań posługują się wizytówkami. Męski slim wallet może być godnym zastępstwem dla klasycznej wersji wizytownika.

Męski portfel skórzany Brodrene

portfel slim

Fot. Męski portfel skórzany Brodrene (Gentle-man.pl/87-meskie-portfele-skorzane)

Zwróć uwagę na rodzaj stosowanej skóry

Mimo iż produkty wykonane ze skóry ekologicznej są powszechnie używane i tanie, największą popularnością wśród użytkowników akcesoriów i dodatków galanteryjnych cieszy się skóra naturalna. Najlepszym materiałem do produkcji zarówno damskich, jak i męskich portfeli będzie skóra bydlęca oraz cielęca, delikatne, miłe w dotyku, o subtelnym licu, a jednocześnie bardzo trwałe. Na rynku często możemy spotkać portfele wykonane ze skóry krokodyla, węża, a nawet jaszczurki lub rekina. Przed wyborem portfela zawsze warto podpytać producenta, z jakim materiałem mamy do czynienia, a także sprawdzić możliwości w zakresie sposobów jego konserwacji.

Portfele wykonane ze skóry ekologicznej na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od ich odpowiedników ze skóry naturalnej, jednak w procesie użytkowania mogą okazać się mniej trwałe, a co za tym idzie, portfel ze skóry syntetycznej szybciej trzeba będzie wymienić na nowy. Z tego powodu portfel ze skóry naturalnej będzie z pewnością wyborem na znacznie dłuższy okres, aniżeli portfel wykonany ze skóry ekologicznej. Jeśli portfel ma występować w roli prezentu, również będzie lepiej, gdy będzie to portfel ze skóry naturalnej – ten rodzaj skóry to synonim dobrego smaku oraz luksusu. Nie wiesz, gdzie znaleźć idealny model? Sprawdź oferty sklepów internetowych (np. portfele skórzane od gentle-man.pl) – znajdziesz tam zarówno oferty popularnych marek, jak i pojedyncze, unikalne manufaktury, skrojone na miarę indywidualnego klienta.

Cieknie portfele skórzane

Fot. Cieknie portfele skórzane typu Slim Wallet (Gentle-Man.pl)

Sprawdź wykończenie skórzanego portfela

O funkcjonalności i długowieczności produktu świadczyć będzie nie tylko przestronne wnętrze oraz duża ilość przegród i kieszeni, ale także funkcjonalne zamknięcie oraz mocne szwy. Warto sprawdzić, czy przeszycia są równe, czy nie posiadają ubytków oraz, czy zostały wykonane z odpowiednio wytrzymałej nici. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o zamknięcie skórzanego portfela – im mniej skomplikowane i bezawaryjne w działaniu ono będzie, tym łatwiejszy dostęp do wnętrza produktu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ