Kosmetyki do twarzy i ciała – jakie wybrać? 

0
879
kosmetyki

Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą do młodego i zdrowego wyglądu skóry. Pod pojęciem pielęgnacji kryje się stosowanie odpowiednich kosmetyków do twarzy ciała i włosów, a także zdrowy styl życia. Chodzi tutaj o regularną dietę oraz aktywność fizyczna. Takie kompleksowe działanie pozwoli nam na zachowanie nienagannego wyglądu oraz młodej skóry na długo. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/kosmetyki-do-twarzy-i-ciala-jak-zadbac-o-urode/ 

Krem do twarzy i pod oczy – jaki produkt wybrać? 

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Szczególna pielęgnacja jest wymagana w przypadku delikatnej w okolicy oczu. W jaki sposób wybrać krem idealny? Powinien być to kosmetyk który dopasowany jest do wieku, a także indywidualnych potrzeb skóry. Zupełnie inne i pielęgnacji będzie wymagała skóra młoda, a innej dojrzała. 

Pielęgnacja skóry pod oczami sprowadza się przede wszystkim do stosowania odpowiedniego kremu pod oczy. Dla upiększenia oczu kobiet decyduje się na sztuczne rzęsy, które optymalnie powiększają oko oraz dodają mu wyrazistości. Należy pamiętać jednak o odpowiedniej pielęgnacji rzęs, która jest bardzo istotna w celu ich wzmocnienia. Świetne efekty przynoszą na przykład olejek rycynowy, który pobudza ich wzrost oraz nadaje im blasku. 

Pielęgnacja ciała – na co zwracać uwagę? 

Twarz jest partią ciała, która najbardziej wymaga pielęgnacji, ponieważ zaniedbanie jej przynosi najbardziej widoczne skutki. Pielęgnacja jedno dni powinna skupiać się jedynie na tej partii ciała. Istotą odpowiedniej pielęgnacji jest skupianie się na całym ciele, ponieważ skóra podlega tym samym procesem starzenia się, bez zależności czy jest to skóra twarzy czy ciała. 

Pielęgnacja ciała powinna obejmować takie same etapy, jak w przypadku twarzy. Chodzi tutaj o z łuszczenie skóry oraz jej odżywianie. Regularnie należy wykonywać peeling złuszczający lub szczotkować ciało na sucho, co pozwala usunąć martwy i zrogowaciały naskórek. 

Pielęgnacja wymagają również dłonie i stopy. Te partie ciała narażone są na działanie wysokich temperatur, wody oraz detergentów. W tym przypadku najistotniejsze jest ich odżywianie. 

Pielęgnacja włosów – wzmocnienie mieszków włosowych i poprawa kondycji włosów 

Pielęgnacja włosów to etap, w którym należy skoncentrować się zarówno na mieszkach włosowych, jak i łodydze włosa. Mieszki włosowe z całą jedyną żywą częścią włosa. Ich odżywianie warunkuje ograniczenie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu. Łodygi są martwą częścią głos a, której pielęgnacja sprowadza się głównie do kondycjonowania, czyli poprawy wyglądu. 

Zobacz też: http://www.modny-styl.pl/czym-rozni-sie-pedicure-tradycyjny-od-specjalistycznego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ