Kiedy nasze zwierze jest samotne

0
1604

Nie zostawiaj swojego zwierzaka przez długi okres czasu. Jak długo zwierzak może pójść bez ciebie zależy od zwierzęcia. Koty i gady mogą iść dłużej bez ludzi, niż psy, na przykład.
Jeśli wiesz, że będziesz na wakacjach przez 24 godziny i masz psa w domu, umów się, aby ktoś przyjechał i trzymał się swojego psa, gdy już nie ma. Jeśli masz kota, prawdopodobnie wystarczy pozostawić dodatkowe jedzenie i wodę, a jeśli Twój kot jest szczególnie niespokojny, możesz mieć kogoś, kogo kot przyjdzie i spędzić z nimi godzinę.

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje i nie możesz przywieźć swojego zwierzaka, upewnij się, że znajdziesz ich odpowiednią i godną zaufania opiekę przed wyjazdem.

Jeśli regularnie przebywasz poza domem przez ponad 5 godzin dziennie, możesz rozważyć opuszczenie psa na psie przedszkole lub sprawdzenie, czy możesz zabrać ze sobą do pracy.

Regularnie uznaj obecność swojego zwierzaka. Zwierzę domowe jest tylko częścią twojego życia, ale dla nich jesteś całym swoim życiem. Dlatego ważne jest, aby uznać swojego zwierzaka, gdy przebywasz w tym samym pomieszczeniu. Nie ignoruj ​​ich. Z przyjemnością je widzieć. Jak wykażesz przyjemność oglądania ich zależy od rodzaju tego zwierzaka.

Pies w ogóle cieszy się szczęśliwym „Hello” i pat, kiedy przechodzisz obok niego.

Kot może chcieć tylko cześć, albo może chcesz, żebyś się schyliła i też trochę ją opatrzył.

Świnek morski mógłby piszcząc szczęśliwie, gdy przyjdziesz. Jeśli lubi być petted, powiedz „Hello” i dać to trochę zwierzątko.

Gada, która lubi być wzruszona, będzie szczęśliwa z zainteresowania; ale to, że nie lubi być wzruszona, może nie obchodziło co robisz… ciągle, jeśli chcesz budować przyjaźń z tym zwierzęciem, będziesz chciał dać mu trochę uwagi, nawet jeśli to właśnie chodzi do jego obudowę i powiedzenie „cześć”.

http://www.gospodyni24.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ