Karta podarunkowa, czyli nowoczesny prezent dla każdego

0
2265
Karta podarunkowa, czyli nowoczesny prezent dla każdego

Oryginalnym i coraz bardziej popularnym pomysłem na prezent jest karta podarunkowa. Bardzo często umożliwia ona zrobienie zakupów we wszystkich sklepach konkretnej galerii handlowej, dając swojemu posiadaczowi szeroki wybór dostępnego asortymentu. Z tego uniwersalnego prezentu będzie zadowolona każda osoba, która swoje upominki lubi wybierać samodzielnie.

Co to jest karta podarunkowa?

Ciesząca się dobrą sławą karta podarunkowa jest odpowiednikiem bonu towarowego, ale wystawionego w formie elektronicznej a nie papierowej. Umożliwia ona zrobienie zakupów w określonym sklepie lub grupie sklepów różnych marek. Największą zaletą karty jest możliwość jej wielokrotnego używania, aż do wyczerpania dostępnych na niej środków pieniężnych.

Korzystając z karty musisz jednak pamiętać, że posiada ona pewien okres ważności. Najczęściej wynosi on 12 miesięcy od daty doładowania. Niektóre karty posiadają dodatkowe zabezpieczenie kodem PIN, przez co ich obsługa przypomina korzystanie ze zwykłej karty debetowej.

Prezent uniwersalny dla każdego

W czasach, kiedy każdy z nas może mieć praktycznie każdą rzecz, znalezienie odpowiedniego prezentu dla pracowników lub bliskiej nam osoby, może okazać się naprawdę trudnym zadaniem. Zawsze też istnieje ryzyko, że prezent nie będzie trafiony: obdarowana osoba daną rzecz już posiada lub nie jest ona tym, na co dana osoba liczyła i co lubi.

W efekcie, nasze dobre intencje mogą nie wystarczyć, przez co obdarowany zyska kolejną, nieprzydatną rzecz. Karta podarunkowa pozwoli Ci uniknąć takich sytuacji, dając obdarowanemu możliwość samodzielnego wyboru tego, co jest mu potrzebne i co lubi – np. konkretny zapach perfum, kosmetyki w ulubionym odcieniu, wygodny sweter czy też książkę ulubionego autora.

Idealne rozwiązanie dla pracowników

Karta podarunkowa jest też częstym prezentem dla pracowników firm od przełożonych. Jest ona wyrazem uznania za wkład i zaangażowanie, sposobem na podniesienie motywacji w zespole lub po prostu – świątecznym upominkiem. Jest to zdecydowanie dużo lepszy prezent, niż kolejny kubek termiczny, termos, wejściówki do kina lub pendrive z logo firmy.

Przy większej liczbie zatrudnionych osób, trudno jest trafić w gust każdej z nich. Możliwość wyboru prezentu pozostaw więc w rękach swoich pracowników, przekazując im wspomnianą kartę podarunkową. Najlepiej oczywiście, jeśli umożliwi ona zrobienie zakupów w sklepach różnych marek a nie tylko w jednym. Taki prezent na pewno przypadnie pracownikom do gustu i poprawi ich humor.

Prezent dla bliskich i dalszych znajomych

Wybór prezentu dla znajomego lub przyjaciela, który zaprosił większą grupę osób na swoje święto, również może być problematyczny. Nikt z nas nie chce przecież wypaść gorzej od innych a i nie każdy wie, czy prezent przypadnie do gustu jubilata. Nikt też nie chce, aby obdarowany robił dobrą minę do złej gry, udając że prezent mu odpowiada.

Kolejny raz karta podarunkowa będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli zaproszonych gości jest więcej, zasilicie ją większą ilością środków, co solenizant na pewno dobrze wykorzysta. To bardzo racjonalny i rozsądny prezent. Najważniejsze tylko, abyście zwrócili uwagę na ilość sklepów w których jubilat może zrobić zakupy. Ewentualnie, wybierzecie ten, o którym wiecie, że go lubi.

Karta podarunkowa na narodziny dziecka

Jeśli wiesz, że wśród Twoich bliskich pojawi się niebawem dziecko, oprócz symbolicznych śpioszków po jego narodzinach, możesz przekazać jego rodzicom kartę podarunkową. Ważne, aby można nią było zrobić zakupy w sklepie dedykowanym dzieciom. Rodzice nowo narodzonej pociechy sami wiedzą najlepiej, czego potrzebują i na pewno chętnie skorzystają z karty.

Dzięki niej unikną nadmiaru ubranek z których dziecko wyrośnie zanim je założy, kosmetyków, które nie są odpowiednie dla jego skóry lub innych, niekoniecznie przydatnych akcesoriów. Karta będzie więc i w tej sytuacji prezentem uniwersalnym a przez to bardzo nowoczesnym, dającym swobodę wyboru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ