Kabiny prysznicowe w łazienkach loftowych – pomoc w wyborze i aranżacji

0
854
Kabiny prysznicowe w łazienkach loftowych

Styl loftowy to wymarzony styl aranżacyjny dla wielu Polek i Polaków. Loft kojarzy się wyjątkowo dobrze. Z jednej strony, budzi skojarzenia z elegancją, szykiem i wykwintnością, z drugiej natomiast – jest to styl kładący nacisk na prostotę, minimalizm, użyteczność. Wiele osób uważa także loft za typowo „nowojorski” styl, idealny w przypadku aranżacji mieszkań. Poniżej skupiamy się na łazienkach urządzonych w stylu loft, a dokładnie na dedykowanych do nich kabinach prysznicowych. Z wielu powodów, to właśnie kabiny są najczęściej stosowane w łazienkach loftowych, deklasując przy tym konwencjonalne wanny. 

Kabina prysznicowa w stylu loft – konstrukcja i wybór miejsca na montaż 

By uzyskać wymarzony efekt loft, warto korzystać z armatury i urządzeń o prostej, minimalistycznej konstrukcji, pozbawionych dodatkowych elementów ozdobnych. Warto też zrezygnować z urządzeń wyposażonych w rozbudowaną obudowę. Wielu aranżatorów wskazuje na kabiny prysznicowe pozbawione brodzika jako idealne zwieńczenie łazienek loftowych. Kabiny takie to między innymi kabiny typu walk-in, wysoce estetyczne oraz atrakcyjne wizualnie. Zaletą takich kabin jest smukła konstrukcja, na którą składają się przede wszystkim przeszklone drzwiczki lub ścianki. Brak brodzika również stanowi ważny walor estetyczny. Warto jednak pamiętać, że montaż takiej kabiny wymaga dysponowania odpowiednio wyprofilowana podłogą oraz zamontowanym w niej odpływem podłogowym. 

Istotnym wyznacznikiem aranżacyjnym stylu loft jest stworzenie dużej ilości wolnej przestrzeni oraz odseparowanie od siebie poszczególnych sprzętów. W przypadku łazienki warto rozważyć kilka możliwości montażu kabiny prysznicowej. Najlepiej wypadają kabiny wolnostojące, które nie wymagają montażu przy ścianie lub w innym wyznaczonym miejscu. Kabiny takie mogą wyglądać jak futurystyczne kapsuły – stanowią istotny element wystroju, nadając charakteru całemu pomieszczeniu. Są te wysoce użyteczne, szczególnie z uwagi na ułatwiony sposób wchodzenia i wychodzenia. 

Akcesoria, materiały wykończeniowe i inne ważne sprawy 

Wybierając kabinę w stylu loft, warto zwrócić uwagę na wykorzystane materiały do produkcji wykończeń. Mają one duży wpływ na ostateczny efekt wizualny i aranżacyjny. Najlepiej wypadają wykończenia chromowane, o połyskliwie wypolerowanej powierzchni. Wykończenia transparentne będą podkreślać kształt danej kabiny oraz uwypuklać jej bryłę. Warto unikać wykończeń w kolorze białym, które niepotrzebnie kojarzą się ze zwykłym akrylem. 

Jeśli zależy Ci na uzyskanie minimalistycznego efektu, wówczas warto zwrócić uwagę na obecność maskowań dedykowanych do elementów montażowych. Za ich pomocą możesz zasłonić niezbyt estetyczne części, nadając całej kabinie zwartą, jednorodną formę.

Duże znaczenie może mieć także sposób otwierania danej kabiny oraz rodzaj zastosowanych drzwiczek. Znajdziesz między innymi kabiny pozbawione jakichkolwiek osłon frontowych, kabiny z drzwiczkami przesuwnymi oraz uchylnymi. Każde rozwiązanie ma swoje wady jak i zalety, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru kabiny do swojej łazienki. Warto pamiętać, że drzwiczki nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca w trakcie otwierania, a także powinny korespondować estetycznie z charakterem całego pomieszczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ