Jakie zasady stosować podczas wychowywania psa?

0
437
Jakie zasady stosować podczas wychowywania psa

Jak wychować ułożonego psa, a przede wszystkim, co warto wiedzieć o wychowaniu psa? Wielu opiekunów zadaje sobie to proste z pozoru pytanie, patrząc na swojego czworonoga. Jak najbardziej takie wątpliwości są uzasadnione w każdym przypadku, ale nigdy nie jest za późno na naukę prawidłowych zachowań u naszego czworonoga. Zarówno wychowanie szczeniaka, jak i dorosłego psa powinno rozpocząć się już pierwszego dnia jego pobytu w nowym domu. Dlaczego?

Wychowanie psa

Opiekunowie, którzy zastanawiają się, jak dobrze wychować psa, poszukują takich metod w różnych książkach i poradnikach.

Ważną zasadą jest to, aby nasz pupil wiedział od początku, co mu wolno, a co nie. Nie wolno odkładać nauki na później, ponieważ w ten sposób możemy jedynie zdezorientować podopiecznego. Na początku warto się skupić na takich umiejętnościach jak: nauka czystości, przybieganie na zawołanie, chodzenie na luźnej smyczy, spanie na wyznaczonym miejscu czy jedzeniu tylko z miski.

Dobrą praktyką jest rozpoczynanie treningu z czworonogiem, gdy zdołał już częściowo zużyć rozpierającą go energię na spacerze. Aktywność ruchowa każdego zwierzęcia jest niezwykle ważna, zarówno dla rozwoju fizycznego, jak i intelektualnego. Ważne jest też, żeby zadbać o atmosferę, jaka towarzyszy podczas naszej nauki. Poddenerwowanie i pośpiech są tu bardzo niewskazane i mogą poczynić wiele szkód. Jedyną zalecaną zasadą podczas nauki zwierzęcia jest wzmocnienie pozytywne. Można to zrobić na kilka sposobów: chwaląc, głaszcząc, dając zabawkę lub przekąskę.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jeszcze więcej w powyższym temacie, to warto sprawdzić podcast o psach realizowany i nagrywany przy udziale psich-specjalistów. Znajdziemy tam wiele przydatnych ciekawostek, porad i informacji związanych z wychowaniem, żywieniem i leczeniem psów.

A jeśli wolisz czytać to mnóstwo ciekawych artykułów o wychowaniu i odżywianiu psów znajdziesz na blogu John Doga: https://johndog.pl/blog/.

Wychowanie psa spoczywa na jego opiekunie. Musisz o tym pamiętać i poświęcić temu odpowiednią ilość swojego czasu. Im więcej poświęcimy czasu na początku, tym nasze wspólne życie będzie przebiegało harmonijnie.

Pojawienie się zwierzęcia w domu wiąże się zazwyczaj z potrzebą zmiany pewnych przyzwyczajeń. Więc jeśli chcesz, aby twój zwierzak nie sprawiał problemów i dobrze się zachowywał, musisz kształtować w nim pożądane zachowania już od pierwszych dni. Trzeba również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się na przyjęcia psa pod swój dach.

Zakup produktów dla psa

Wszelkie potrzebne produkty potrzebne do odpowiedniego żywienia naszego pupila oraz inne potrzebne akcesoria znajdziesz w specjalnych sklepach. Wartym polecenia jest sklep dla psów John Dog. Znajdziemy tam niezbędne rzeczy dla naszego czworonożnego przyjaciela (karmy, zabawki itp.), jak i dla jego właściciela lub właścicielki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ