Jakie studia wybrać – biotechnologia

0
1356
Jakie studia wybrać - biotechnologia

Młodzi ludzi u progu dorosłości, zdając egzamin dojrzałości często zastanawiają się, co dalej zrobić ze swoim życiem. W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi wybiera się na studia. Ale jak wybrać dla siebie idealny kierunek, aby studiowanie sprawiało nam dużo przyjemności i było interesujące, a po studiach możliwe było zarabianie pieniędzy?

Uczelnie wyższe mają obecnie do zaoferowania wiele ciekawych kierunków studiów. Jednym z wyborów młodego człowieka może być na przykład biotechnologia. Jest to przyszłościowy, bardzo perspektywiczny kierunek, po którym pracować można w różnego rodzaju zakładach pracy. Jedną ze ścieżek po kierunku jakim jest biotechnologia jest zostanie na uczelni na doktoracie. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla osób, które uwielbiają naukę i chcą nadal wgłębiać się w tajniki nauki i badań. A co dla tych, którzy wolą zarabianie pieniędzy? Mogą wybrać karierę w stacjach badawczych wielu dużych firm farmaceutycznych lub biotechnologicznych. Jest to ciekawa, inspirująca praca, ale wymaga wielu poświęceń i naprawdę dużych chęci do pracy. Kolejną możliwą ścieżką kariery jest zostanie przedstawicielem medycznym. W tej branży jest możliwe również zarabianie pieniędzy, ale oprócz wiedzy liczą się tu także kompetencje miękkie, takie jak otwartość w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi, wrodzony optymizm i umiejętność pracy pod presją czasu.

A czego będzie się uczył student biotechnologii? Na pierwszym roku w programie nauczania znajduje się sporo przedmiotów ogólnych – na przykład matematyka, fizyka, a nawet anatomia człowieka. Wraz z kolejnymi latami studiów przyjdzie czas na bardziej zaawansowane przedmioty, takie jak fizjologia człowieka i zwierząt, biologia komórki, inżynieria genetyczna, bioprocesowa czy technologia biopreparatów. Po napisaniu pracy inżynierskiej lub licencjackiej przychodzi czas na wybór specjalizacji na studiach magisterskich. W zależności od planów na dalsze życie i pracę zawodową, możemy wybierać między biotechnologią roślin, zwierząt, biotechnologią przemysłową czy biotechnologią w weterynarii. Po każdej z tych specjalności otwierają się nowe możliwości w jakich można podjąć pracę zawodową i zacząć zarabianie pieniędzy.

Przyszły student biotechnologii powinien przygotować się do studiowania tego kierunku. Dobrze, jeśli na maturze zdawał takie przedmioty, jak biologia, chemia i fizyka, ponieważ to właśnie one liczą się przy naborze na tego typu studia. Wiedza z przedmiotów ścisłych na poziomie rozszerzonym w liceum przyda się również, ponieważ na studiach wiedza z wszystkich tych przedmiotów będzie rozszerzana.

Podsumowując, biotechnologia to kierunek dla osób o umyśle ścisłym, lubiących przedmioty takie jak biologia, chemia czy fizyka. Jest to kierunek innowacyjny, w tej dziedzinie wiedza zmienia się bardzo szybko, więc warto wybrać uczelnię, która na pewno będzie nadążała za współczesnymi trendami. Jeśli chodzi o pracę, na rynku na pewno nie zabraknie zajęć dla biotechnologów, i będzie możliwe zarabianie pieniędzy.

http://www.inwestycyjnawolnosc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybór studiów
Następny artykułopodatkowanie umowy zlecenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ