Jaki biustonosz sportowy będzie najlepszy do dużego biustu?

0
709
Jaki biustonosz sportowy będzie najlepszy do dużego biustu

Właściwie dobrany biustonosz sportowy na duży biust jest podstawą udanego, bezpiecznego treningu. Zapewnia odpowiednią stabilizację piersiom, chroni je przed wstrząsami, na które biust jest narażony w czasie biegania czy podskoków, oraz odciąża ramiona i kręgosłup. Dowiedz się, jak wybrać idealny biustonosz sportowy do dużego biustu.

Biustonosz sportowy dla dużego biustu

Pokaźny biust to bez wątpienia ogromny atut i atrybut kobiecości. Są jednak sytuacje, kiedy może on przeszkadzać i ograniczać swobodę ruchów, a nawet stanowić poważny problem zdrowotny. Duże piersi są obciążeniem dla kręgosłupa i jeśli nie są podtrzymywane przez odpowiednio dopasowany biustonosz, mogą stać się przyczyną dolegliwości, np. bólu odcinka piersiowego kręgosłupa.

Okiełzanie dużego biustu jest wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku pań, które uprawiają sport. Podczas podskoków, biegania, a także w trakcie wykonywanie niektórych ćwiczeń siłowych może pojawić dyskomfort, a wrzynające się ramiączka nieodpowiednio dobranego stanika mogą przyczyniać się do wystąpienia otarć i odparzeń.

Dlaczego dobrze dobrany biustonosz sportowy na duży biust jest ważny?

Biustonosz sportowy ma za zadanie nie tylko podtrzymywać piersi, jak to się dzieje w przypadku zwykłego stanika, ale powinien odciążać również ramiona, absorbować wstrząsy i „unieruchamiać” biust – nawet podczas fitnessu czy joggingu pozostaje on wtedy na swoim miejscu. Dodatkowo biustonosz sportowy do dużego biustu ma też wpływ na wentylację i cyrkulację powietrza, pozwala skórze oddychać oraz wchłania nadmiar wilgoci.

Noszenie dobrego stanika sportowego nie tylko obniża ryzyko pojawienia się dyskomfortu i nieprzyjemnych dolegliwości, ale wpływa także na wygląd piersi. Biust znajduje się na swoistym rusztowaniu, które zapewnia mu wsparcie – są to więzadła Coopera. Jeśli struktury te są nadmiernie rozciągane, co może dziać się np. podczas ciąży i karmienia piersią, ale także w trakcie uprawiania sportu w zwykłym, bieliźnianym biustonoszu, biust opada i traci swój pełny kształt. Zakładanie dopasowanego biustonosza sportowego na duży biust może temu zapobiec.

Biustonosz sportowy na duży biust – rozmiar i intensywność treningów

Wybierając biustonosz sportowy, przede wszystkim trzeba uwzględnić rozmiar biustu – należy zmierzyć obwód w biuście oraz obwód pod biustem i porównać otrzymane wyniki z tabelą rozmiarów producenta. Warto pamiętać, aby nie wykonywać intensywnych treningów w topach sportowych, które są oznaczane według zasady konfekcyjnej (S, M, L, XL) i nie są w stanie w odpowiedni sposób podtrzymać piersi.

Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest rodzaj aktywności fizycznej i jej intensywność. Biustonosz sportowy dla kobiet uprawiających jogę czy pilates nie musi tak mocno przytrzymywać biustu jak stanik do biegania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, na co więc zwrócić szczególną uwagę?

Jak wybrać idealny biustonosz sportowy na duży biust?

Biustonosz sportowy w dużym rozmiarze to starannie przemyślana konstrukcja. Staniki, które nosimy na co dzień składają się z około 10 elementów, m.in. miseczek, fiszbin, ramiączek czy pasa nośnego, tymczasem profesjonalny stanik sportowy może być skonstruowany nawet z 48 modułów.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

  • Wyprofilowanie miseczki – najlepsze usztywnienie biustu zapewniają biustonosze sportowe na duży biust, które są wykonane metodą enkapsulacji. Oznacza to, że każda pierś znajduje się osobnej miseczce – biustonosz obejmuje piersi, kształtuje je i stabilizuje, a nie ściska.
  • Szeroki pas – powinien znajdować się na całym obwodzie klatki piersiowej. Musi posiadać płaskie szwy, aby nie powodować otarć (w sklepach znajdziemy również biustonosze bezszwowe).
  • Regulowane, wygodne ramiączka – zapewnią odpowiednie rozłożenie nacisku na ramiona w trakcie ćwiczeń. Warto wybierać biustonosze z szerokimi, miękkimi ramiączkami, dzięki czemu unikniemy odparzeń.
  • Fiszbiny – w sklepach dostępne są zarówno biustonosze sportowe na duży biust z fiszbinami, jak i bez takiego usztywnienia. Warto przymierzyć oba warianty i wybrać ten, w którym czujemy się lepiej.
  • Zapięcie – kilkustopniowe haftki lub zamek błyskawiczny z przodu ułatwią zakładanie i zdejmowanie biustonosza.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ