Jak zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu?

0
1193

Jeżeli chodzi o młode osoby to otrzymanie pożyczki na mieszkanie mają one znacznie utrudnione. Banki znacznie mniej chętnie niż jeszcze jakiś czas temu udzielają młodym osobom tego typu pożyczek. Wystarczy jednak odpowiednio przygotować się do rozmowy aby znacznie zwiększyć swoje szanse. Wystarczy jedynie poznać kilka warunków, które bank bierze pod uwagę podczas ustalania zdolności kredytowej danej osoby.

Młode małżeństwa

Przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego na mieszkanie pierwszeństwo w otrzymaniu kredytu mają młode małżeństwa z dzieckiem. Dzieje się tak za sprawą tego, że mogą one wziąć udział w programie MDM, który gwarantuje dofinansowanie do zakupu mieszkania. Dzięki temu część kredytu jest spłacona już na starcie i całe zobowiązanie jest znacznie lżejsze do dalszej spłaty. Dodatkowo szanse zwiększają się w sytuacji gdy młode małżeństwo posiada również dzieci.

Własne oszczędności

Własne oszczędności również są bardzo istotne i również przyczyniają się do tego, że bank znacznie chętniej udzieli pożyczki. Sama osoba biorąca kredyt dzięki posiadaniu własnych oszczędności będzie również znacznie bezpieczniejsza ponieważ w razie utraty pracy będzie w stanie dalej spłacać zadłużenie.

Stałe zatrudnienie

Bardzo ważne jest również posiadanie stałego zatrudnienia. Śmiało można powiedzieć, że jest to najistotniejsza rzecz jeżeli chodzi o otrzymanie pożyczki z banku. Tylko zatrudnienie potwierdzone umową jest w stanie dać szansę na otrzymanie pożyczki. Najlepiej oczywiście jeżeli zarobki są wysokie.

https://www.moneygo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ