Ekonomia jako kierunek studiów

0
1198

Jak wiemy wielu ma problem aby po skończeniu liceum, czy innej szkoły średniej jaki wybrać kierunek studiów. W wielu przypadkach jest to loteria, czyli idą tam gdzie się dostaną natomiast w pozostałej części wynika to z zainteresowań, a u jeszcze innych występuje problem co wybrać.
Ekonomia jest jednym z kierunków występujących na większości uczelniach w naszym kraju. Wybierając uczelnię musimy się kierować nie tylko tym że większość osób z mojej klasy tam idzie ale również naszymi możliwościami. Można ją studiować zarówno w trybie niestacjonarnym jak i stacjonarnym na wielu uczelniach, które wręcz walczą o studenta. Ekonomia jest to nauka społeczna analizująca oraz opisująca produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr i wbrew pozorom nie jest nauką ścisłą, wykorzystuje ona tylko pewne schematy matematyczne.
Polega na gromadzeniu danych, sporządzaniu statystyk i analizie sytuacji gospodarczej. Kandydat do tego zawodu powinien interesować się bieżącą sytuacją gospodarczą nie tylko kraju. Przydatne będą umiejętności z nauk ścisłych takich jak matematyka czy statystyka jak i humanistycznych takich jak np. historia, prawo czy socjologia. Ważne jest również odpowiednie podejście pedagogiczne do ludzi i dar przekonywania. Ekonomista powinien charakteryzować się umiejętnością wnikliwej analizy, rozumieć teorie ekonomii i potrafić je wykorzystać w życiu.

Przekładowe przedmioty występujące na kierunku Ekonomia:
prawo,
etyka gospodarcza,
analiza ekonomiczna,
rachunkowość zarządcza,
system podatkowy i celny,
system pośrednictwa finansowego,
matematyka,
statystyka opisowa,
mikroekonomia,
podstawy makroekonomii,
rachunkowość,
zarządzanie,
ekonometria,
ekonomia menedżerska,
makroekonomia,
prawo gospodarcze,
logika,
polityka społeczna,
socjologia

akademiarozwojubiznesu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ