Jak wygląda podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego?

0
1294
Jak wygląda podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego

Jeżeli planujesz otwarcie warsztatu samochodowego, to powinieneś wiedzieć, że jego uruchomienie to spore przedsięwzięcie. Oprócz Twoich umiejętności i doświadczenia niezbędne będzie także odpowiednie wyposażenie warsztatowe. Dzięki temu będziesz mógł realizować zlecenia w sposób profesjonalny, co wpłynie na wzrost zaufania Klientów. Przeczytaj, jakie wyposażenie musisz zakupić do warsztatu samochodowego.

Jakie meble warsztatowe kupić?

Pierwszym elementem wyposażenia, w który musisz zaopatrzyć swój warsztat, są meble. Chodzi przede wszystkim o stoły, regały i szafki. Podczas wyboru zwróć uwagę, aby poszczególne meble były solidne, wytrzymałe i odporne na uderzenia. Warsztat samochodowy musi być także wyposażony w stoły i wózki warsztatowe, które pozwolą w prosty sposób przewozić narzędzia.

Jakie narzędzia ręczne kupić do warsztatu?

Klucze i narzędzia ręczne to podstawowe elementy, które umożliwiają pracę mechanika. Bez nich nie będziesz w stanie wykonać większości prac serwisowych. Wybierając klucze najlepiej zaopatrzyć się w kilka kompletów. Mogą być one zamknięte w praktycznej walizce. Zwróć także uwagę na wybór solidnych kluczy nasadowych oraz kluczy z płaskim oczkiem, a także śrubokrętów i szczypców. W Twoim warsztacie na pewno powinien znaleźć się zestaw kluczy imbusowych oraz Torx, a także klucz do filtra oleju.

Jakie kupić narzędzia do prac serwisowych?

Niemal każdy zakład mechaniki pojazdów świadczy usługi serwisowe w zakresie układu zawieszenia oraz układu hamulcowego. Aby sprawnie realizować tego typu prace, musisz zaopatrzyć się w podnośnik hydrauliczny. Dzięki temu sprawnie, szybko i bezpiecznie podniesiesz auto. Potrzebne będą również elektronarzędzia, takie jak: klucze udarowe, wiertarki akumulatorowe czy stacje do serwisowania klimatyzacji. Prawdziwym must have w Twoim warsztacie powinna być także wiertarka i szlifierka. Wśród dodatkowych akcesoriów nie może zabraknąć smarów, odrdzewiaczy, papieru ściernego i rękawic.

Jaki sprzęt diagnostyczny kupić?

Dzięki diagnostyce możesz prawidłowo określić stan techniczny pojazdu. W celu skutecznego diagnozowania musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Przede wszystkim powinieneś kupić ciśnieniomierz i miernik podciśnienia, a także stworzyć stanowisko do wykrywania i usuwania usterek instalacji elektrycznej. Ważnym elementem wyposażenia warsztatu są urządzenia do weryfikacji sprawności i szybkości działania układu hamulcowego. W celu sprawdzenia geometrii pojazdu będziesz potrzebował odpowiednie przyrządy do kontroli i regulacji. Ponadto powinieneś kupić tester akumulatorów, urządzenie do analizy spalin, przyrządy do kontroli i ustawiania świateł, testery świec żarowych do silników Diesla czy wreszcie urządzenia do badania układów napędowych. Oczywiście wybór konkretnych elementów zależy od zakresu świadczonych usług.

Jaki sprzęt kupić do prac blacharsko-lakierniczych?

Kompresor jest bardzo przydatnym urządzeniem, które wspomaga proces lakierowania elementów nadwozia. Kompresor służy także do przedmuchiwania, odkręcania i przykręcania śrub, a także pompowania kół i wielu innych czynności.

Spawarka MIG jest z kolei nieoceniona w przypadku spawania elementów blacharki samochodowej. Korzystając ze spawarki, możesz spawać nie tylko karoserię, ale także elementy układu wydechowego, progi czy też podłogę. Kupując migomat, pamiętaj, aby zaopatrzyć się w specjalną przyłbicę spawalniczą.

Planując wyposażenie warsztatu samochodowego, warto odwiedzić stronę autos.com.pl. W sklepie autos.com.pl znajdziesz także szeroki wybór części do ciężarówek, maszyn budowlanych i autobusów.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ