Fizjoterapeuta i fizjoterapia

0
1598
fizjoterapia

Fizjoterapeuta jest to osoba zajmująca się leczeniem poprzez masaż, który definiowany jest jako manualne techniki leczenia mechaniki ciała. Udamy się do niego w przypadku urazu kręgosłupa przy bólu kolana lub przebytych urazach. Specjalistę taki pomoże nam wrócić do dobrej kondycji oraz zdrowia podczas procesu rehabilitacji. Jego zadaniem będzie skorygowanie wad postawy, wykonywanie zabiegów profilaktycznych oraz zmniejszenia dolegliwości związanych ze starszym wiekiem fizjoterapeuta przeprowadza wywiad medyczny w, po którym proponuje odpowiedni dobór leczenia. Jakie są metody fizjoterapii? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fizjoterapia-i-fizjoterapeuta/

Na czym polega terapia manualna?

Jest to forma fizjoterapii polegająca na wykonywaniu przez fizjoterapeutę ucisków, które pomagają w leczeniu i usuwaniu bólu. Dzięki takiej terapii odblokowują się mięśnie oraz rozluźniają się. Jest ona idealna w przypadku osób, które cierpią na zaburzenia reumatyczne oraz dolegliwości zapalny stawów, toczeń, układów, a także zapalenia wielomięśniowego. Bardzo często metody tą stosuje się w pracy ze sportowcami, a także podczas rehabilitacji pourazowych.

Kinesiotaping – na czym polega? 

Jest to jedna z form fizjoterapii, która pojawiła się stosunkowo niedawno, ale już zyskała rzeszę popularności, przede wszystkim wśród sportowców. Polega ona na zakładaniu na ciało pacjenta kolorowych plastrów. Delikatnie unoszą one skórę, co sprawia że tworzy się przestrzeń między nią a mięśniami. Zdecydowanie poprawia to przepływ krwi oraz limfy. Powoduje to zmniejszenie bólu podczas kontuzji, regeneracji organizmu oraz powrotu do sprawności fizycznej. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych u fizjoterapeuty.

Masaż limfatyczny

Wykonuje się go w celu stymulacji układu chłonnego, aby pomóc w odpowiednim odprowadzaniu płynu tkankowego. Kiedy gromadzi się on w dużej ilości, nie działa korzystnie na nasz organizm. Warto jest dbać o nasz układ limfatyczny, ponieważ od tego zależy nasza odporność na wirusy oraz choroby. Masaż ten jest wykonywany dodatkowo, jeżeli chcemy poprawić stan swojej skóry, zmniejszyć obrzęk oraz zredukować cellulit.

Bańka chińska

Z pewnością wiele znasz słyszało o tej metodzie. Masaż bańką chińską redukuje cellulit, podobnie działa z rozstępami oraz uelastycznia skórę. Nakładanie baniek powoduje zjawisko próżniowe oraz zasysanie skóry. Nie jest to zabieg bolesny, a wręcz pomaga w pozbyciu się bólu pochodzącego od mięśni.

Zobacz też: http://www.modny-styl.pl/masaz-relaksacyjny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ