Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami?

0
1068
czyszczenie pralki
fot. pixabay.com

Pralka to urządzenie, które znajduje się w każdym domu. Korzystamy z niej średnio kilka razy w tygodniu, piorąc nasze ulubione ubrania przy zastosowaniu odpowiednich proszków, płynów i innych środków piorących. Pralkę należy również regularnie czyścić. Sprawdź, jak to zrobić domowymi sposobami!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-skutecznie-wyczyscic-pralke/

Regularne czyszczenie pralki

Pralkę należy czyścić regularnie, inaczej nasze pranie może mieć nieprzyjemny zapach lub być pokryte szarym osadem. Wilgoć, która towarzyszy użytkowaniu tego sprzętu może powodować powstawanie pleśni, grzybów oraz kamienia. Dodatkowo wysokie temperatury i brak cyrkulacji powietrza wewnątrz sprzętu nie ułatwia nam sprawy.

Regularne czyszczenie pralki jest bardzo istotne, gdyż może nas odwieść od usterek, które mogą się często przydarzyć temu urządzeniu. Dodatkowo przed każdym praniem powinno się sprawdzać, czy kieszenie są opróżnione, gdyż małe przedmioty mogą również narobić dużo szkód i zapchać filtry.

Sprawy nie ułatwia również sierść pupilków domowych lub włosy, które zostawiamy na ubraniach. Mogą one także zatkać filtry lub przyklejać się do tkanin.

Domowe sposoby czyszczenia pralki

Jednym z najbardziej znanych i skutecznych sposobów czyszczenia pralki domowymi sposobami jest zastosowanie sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego oraz octu. Przy ich pomocy można kompleksowo wyczyścić wszystkie elementy pralki, a także pozbyć się brudu oraz pleśni, a dodatkowo kamienia, który często pojawia się w urządzeniach, które korzystają z wody.

Do przyrządzenia mikstury czyszczącej pralkę potrzebujesz 1/3 szklanki kwasku cytrynowego, ¾ szklanki octu spirytusowego oraz gąbki do mycia naczyń i szczoteczki do zębów.

Pamiętaj by wyczyścić każdy element pralki, również pojemnik na proszek i płyn. Przy zauważeniu śladów pleśni wystarczy użyć kwasku cytrynowego, a przy pomocy szczoteczki do zębów możemy dostać się do najtrudniejszych zakamarków.

Po wyczyszczeniu pralki powinniśmy wypłukać pojemnik oraz wytrzeć go i pozostawić do wyschnięcia.

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/piekarnik-elektryczny-jaki-wybrac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ