Jak prawidłowo dbać o nasze zęby?

0
1277

Piękny uśmiech, to przede wszystkim zadbane i czyste zęby. Jeśli nasze zęby są zdrowe, to kolejnym krokiem do pięknego uśmiechu są rozmaite zabiegi stomatologiczne, które sprawią, że nasze zęby będą jaśniejsze, bez przebarwień oraz kamienia nazębnego.

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa zdrowych zębów. Higiena jamy ustnej to przede wszystkim szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Szczotkowanie zębów to nie wszystko, jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się zdrowymi zębami bez ubytków. Dodatkowo powinno się używać nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej, który nie tylko odświeża oddech, ale również zabija liczne bakterie, które znajdują się w ustach i na zębach, pomimo szczotkowania.

Na zdrowie naszych zębów wpływa również stan naszych dziąseł. Bardzo ważną rolę odgrywa tu sposób szczotkowania zębów oraz to jakiej szczoteczki używamy. Ruch wymiatający jest najbardziej odpowiedni, szczotkując zęby właśnie w taki sposób nie podrażnimy delikatnych dziąseł. Szczoteczka do zębów powinna mieć przede wszystkim włosie odpowiedniej twardości, jeśli wiemy, że nasze dziąsła są bardzo delikatne, unikajmy szczoteczek o twardym włosiu.

Poza codzienną higieną jamy ustnej, bardzo ważne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Tylko lekarz stomatolog jest w stanie określić, w jakim stanie jest nasze uzębienie. Gabinety stomatologiczne dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz lekarzom z bogatym doświadczeniem są w stanie pomóc każdemu pacjentowi. Przykładowo ze strony primadent.pl dowiadujemy się, że w tym gabinecie dentystycznym możemy zarówno poddać się zabiegom protetycznym jak i ortodontycznym.

Zmiany na zębach często nie są widoczne gołym okiem, a jak wiadomo im wcześniej rozpoczęte leczenie, tym krótsze i mniej skomplikowane.

Bagatelizowanie bólu zęba czy też pojawiającej się próchnicy może prowadzić do długiego i kosztownego leczenia, a w najgorszym wypadku grozi nam usunięcie zęba. Strata zęba jest nieodwracalna dlatego należy dbać o zęby i regularnie odwiedzać dentystę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ