Jak pomalować meble w ogrodzie?

0
1098
Jak pomalować meble w ogrodzie

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia ogrodu, tarasu czy większego balkonu. Są one jednak narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, opady śniegu czy też intensywne promienie słoneczne. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio je ochronić. Spójrz na nasz poradnik jak malować i dzięki temu zabezpieczać drewniane meble ogrodowe.

Jak zabezpieczać drewniane meble ogrodowe?

Jeśli posiadasz meble ogrodowe wykonane z drewna, musisz szczególną uwagę zwrócić na ich ochronę. Rytuałem powinno stać się regularne olejowanie mebli, przynajmniej raz do roku, a najlepiej co 6 miesięcy. W tym celu należy nabyć specjalny olej do drewna, np. Vidaron Olej do Drewna. Środek ten dzięki zawartości szlachetnego wosku Carnauba odżywia, wzmacnia strukturę materiału i podkreśla jego naturalny urok. Więcej informacji na temat produktu znajdziesz na stronie: https://www.dekoratorium.pl/pl/Przeznaczenie/Rodzaj-typ-podloza/Drewno/c/b2c-drewno. Preparat należy nałożyć na materiał dopiero po dokładnym usunięciu zabrudzeń z powierzchni drewnianej. Pamiętaj, że regularne olejowanie pomaga zabezpieczyć drewno, często jest najtańszym preparatem i najprostszym do zaaplikowania, ale nie nadaje mu koloru.

Jeśli meble ogrodowe straciły już dawny blask lub po prostu masz ochotę odmienić ich wizerunek, zastosuj farbę do drewna. Pamiętaj, że ma znaczenie jaki preparat wybierzesz – w przypadku mebli ogrodowych przechowywanych na zewnątrz dobrym wyborem będzie farba do drewna na zewnętrz. Możesz zdecydować się na przykład na ŚNIEŻKA Supermal® Emalię Olejno-ftalową Mat. Ta farba do malowania drewna będzie idealna zarówno do ochrony, jak i dekoracji drewna. Wyróżnia się doskonałym kryciem oraz wydajnością, a stworzona dzięki niej powłoka jest trwała, odporna na działanie środków dezynfekujących oraz bezpieczna do stosowania nie tylko na zewnątrz, ale i w pomieszczeniach mieszkalnych.

Co potrzebujesz do malowania mebli ogrodowych?

Do malowanie mebli ogrodowych należy odpowiednio się przygotować. Nie wystarczy zakup samej farby – potrzebne Ci będą także różne narzędzia. Nie zapominaj również o odpowiednim zabezpieczeniu mebli i terenu wokół. Przed malowaniem zadbaj o to, by mieć folię, kartony zabezpieczające i miejsce do malowania. Należy malować na twardym i suchym podłożu, na którym będzie można położyć wspomnianą folię oraz kartony.

W zakresie narzędzi potrzebny Ci będzie papier ścierny, kostka do papieru ściernego lub też szlifierka oraz szczotka do oczyszczania. Niezbędne będą oczywiście też pędzle, najlepiej w dwóch rozmiarach – mniejszy przyda się do trudno dostępnych miejsc. Opcjonalnie możesz skorzystać w czasie pracy również ze szlifierki, skrobaka czy szczotki drucianej, jeśli poprzednia powłoka malarska wymaga nie tylko zmatowienia papierem ściernym, ale dokładnego usunięcia. Pamiętaj, że w przypadku szlifowania istotne jest, by dokładnie oczyścić drewno z opiłków, resztek farby oraz brudu. Pozostawienie ich na powierzchni materiału sprawi, że efekt malowania nie będzie satysfakcjonujący.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ