Internet – nasza nowa rzeczywistość

0
496
Pogoda w internecie

W czasach, w których obecnie przyszło nam żyć, technologia rozwija się z zawrotną prędkością. Co rusz zasypywani jesteśmy nowinkami i informacjami z tej dziedziny, czytamy gazety, oglądamy wiadomości i dowiadujemy się, co dzisiaj nowego zostało stworzone. Niewątpliwie XXI wiek to wiek świetności, coraz to nowocześniejszych wynalazków, które coraz częściej witają w naszych domach – roboty sprzątające, Smartwatche, Iphony.

Pogoda w internecie

Jednakże XXI wiek można by bezproblemowo nazwać również erą Internetu i usług internetowych. Nigdy dotąd Internet nie stanowił tak potężnej sieci, jaką jest obecnie. Zakupy, praca, rozmowa z przyjaciółmi, zaciągnięcie pożyczki – teraz to wszystko możesz wykonywać bez wychodzenia z domu. Jest to wielkie ułatwienie, które pozwala zaoszczędzić czas. Korzystanie z Internetu jest również niezwykle proste – chcesz sprawdzić pogodę? Zajmie ci to dwie sekundy, wystarczy wpisać „pogoda Warszawa„, „pogoda Kraków” lub „pogoda Katowice„, a najbardziej trafny wynik wyskoczy jako pierwszy. Nie wiesz, jak uruchomić nowy telefon? Nic nie szkodzi, na platformie YouTube na pewno znajdziesz filmik instruktażowy, który krok po kroku pokaże Ci, jak to zrobić. Bez wychodzenia z domu możesz skorzystać z pomocy lekarzy online, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Sektor usług Internetowych coraz bardziej się rozwija – bezproblemowo jesteś w stanie sprzedać stary rower, udzielać się na forum czy też spędzić czas grając w ulubioną grę.

Social media, takie jak Facebook i Instagram dają nam możliwość rozwijania siebie, swoich zainteresowań poprzez udostępnianie rzeczy, które sami stworzyliśmy – poczynając od filmików, po wiersze, kończąc na memach. Możemy tym samym zdobywać grono wiernych fanów, którzy są w stanie wspierać nasze działania zostając np. patronami na platformie Patronite. Praca przez Internet jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych – wygoda i komfort przyciąga do siebie coraz więcej osób, które stają się Influencerami, czyli ogólnie pojętymi twórcami internetowymi. W Internecie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy marzy Ci się zostanie streamerem, czy youtuberem.

Szybki rozwój technologii, jak i Internetu zmusza nas do bycia na bieżąco, co czasem może nas przytłaczać. Pamiętajmy jednak, że jest to przyszłość naszego świata, będziemy coraz bardziej postępowi – nie wiemy, co przyniesie nam kolejne dziesięciolecie, dlatego warto interesować się tym, co dzieje się dokoła nas i mieć otwarty umysł na technologię.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ