E-papierosy – co powinieneś wiedzieć?

0
682
E-papierosy

E-papierosy często zastępują zwykłe papierosy. Jest to spowodowane ich wydajnością, a także mniejszą szkodliwością, jaką mogą wyrządzić użytkownikowi i środowisku. Każdy, kto pali lub palił e-papierosa z pewnością próbował zarówno olejków, jak i premixów. Liquidy i premixy są bardzo popularne głównie ze względu na różnorodność dostępnych smaków, mocy nikotynowej i oczywiście znacznie większą wygodą zapewnioną osobie korzystającej z e-papierosa.

Jak wybrać odpowiedniego e-papierosa?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z elektronicznymi papierosami, warto zastanowić się dokładnie nad pierwszym zakupem. Możesz zamówić swoje urządzenie zarówno w Internecie, jak i podejść do sklepu stacjonarnego. Sprzedawcy w sklepach służą pomocą w wyborze nie tylko e-papierosów, ale również takich rzeczy jak grzałka, olejki czy premixy, takie jak np. https://shishasklep.pl/pol_m_VAPE_Liquidy_Premixy-2789.html. Jeżeli więc nie jesteś pewien swojego wyboru, możesz zapytać osoby doświadczonej, znającej się na temacie. Jednak musisz pamiętać, że w sklepach stacjonarnych ceny elektronicznych papierosów są wyższe niż w Internecie.

Cena urządzenia może być bardzo różna, przez co warto sprawdzić także moc baterii i ładowanie w wybranych modelach. E-papieros często służy jako zastępstwo zwykłych papierosów, a siła baterii powinna być dobrana do ich ilości, jaką wcześniej wypalał użytkownik. Jeżeli na przykład było to 20 sztuk dziennie, warto zastanowić się o pojemności minimum 1000 mAh. Koniecznie sprawdź również, jaką ładowarkę będziesz potrzebować kiedy bateria się rozładuje, chyba że zdecydujesz się na zestaw, w którym będzie ona zawarta.

Różnice między olejkiem a premixem

Olejki do e-papierosów to specjalne płyny, które dzięki podgrzaniu wytwarzają bardzo charakterystyczną mgiełkę. Gęstość liquidu zależy od proporcji glikolu i gliceryny, czyli dwóch bazowych składników każdego olejku. Istnieją warianty z konkretną zawartością nikotyny, a także tak zwane zerówki, które nie mają jej w składzie. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór smaków i stężenia nikotyny. Zwykle można kupić olejki o pojemności 10ml, które wystarczają na kilkukrotne napełnienie zbiornika e-papierosa.

Premixy to niemal to samo co wyżej wspomniane liquidy. Powstały ze względu na ustawę tytoniową, która uwarunkowała sprzedaż nikotynowych olejków jedynie w wersji 10ml. Producenci postarali się przez to o stworzenie mieszanek smakowych, jakimi są premixy. Są one sprzedawane w różnych pojemnościach, jednak bez zawartości nikotyny. Każdy użytkownik do zakupu premixu musi również kupić bazę nikotynową, dzięki której osiągnie odpowiednie stężenie nikotynowe w swoim premixie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ